Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-10-24 08:00:01

Ulica Polna dumą starostwa

Zakończyła się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Polnej w Ostrowcu. W ubiegły piątek uroczyście oddano do użytku nowoczesną arterię miasta.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Remont niespełna półkilometrowego odcinka ulicy Polnej od skrzyżowania z ulicą Iłżecką do skrzyżowania z ulicą Radwana ruszył w maju. Wraz z nim drogowcy z MPRD wybudowali nowe skrzyżowanie ulicy Polnej i Siennieńskiej z sygnalizacją świetlną. Inwestycja drogowa kosztowała około 2,7 mln zł. Powiat ostrowiecki na zadanie uzyskał dotację w wysokości 50 procent z Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
W piątek przebudowana ulica została uroczyście oddana do użytku. Starosta Zbigniew Duda, który nie krył zadowolenia z tego powodu, zaznaczył, że to już kolejna ulica powiatowa w Ostrowcu, zmodernizowana w ostatnich latach. Przypomniał o odcinku alei Jana Pawła II, fragmencie ulicy Polnej oraz ulicy Chrzanowskiego.
- Dobre działanie władz powiatu, pracowników Wydziału Dróg, ale również wykonawcy, który zdążył na czas z przebudową, sprawiło, że możemy zobaczyć w pełni europejską ulicę w Ostrowcu. Tak jak obiecywaliśmy, że będziemy chcieli, aby Polna była reprezentacyjną ulicą, tak też się stało. To jest moment, kiedy można powiedzieć, że kiedy się chce, ma się dobre plany i dobrych ludzi do współpracy, można osiągnąć wiele- stwierdził ostrowiecki starosta, ale jednocześnie zaznaczył, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie fundusze, jakie powiat dostaje, w tym na infrastrukturę drogową.
- Cieszy nas fakt, że parlamentarzyści ostrowieccy ściśle z nami współpracują. Przypomnę, że połowę pieniędzy dostaliśmy z ministerstwa- dodał starosta.
- Chciałbym podkreślić bardzo dobrą współpracę ze starostwem reprezentowanym przez starostę Zbigniewa Dudę i wicestarostę Eligiusza Micha z nami parlamentarzystami. Dzięki temu, że w budżecie powiatu mogą się znaleźć wcale niemałe środki, to łatwiej dołożyć z budżetu państwa pozostałe kwoty. Dla nas użytkowników komfort jazdy po tej ulicy jest niesamowity, zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych- przyznał poseł Andrzej Kryj.
Ulica Polna w tej chwili wygląda bardzo reprezentacyjnie. Wymieniona została nawierzchnia wraz z krawężnikami, bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawiły obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słoneczne oraz dwie zatoki autobusowe. Każdy pas drogi ma po 3,5 metra szerokości. Dotychczasowy postój taksówek został przeniesiony spod Lidla na plac znajdujący się na wysokości obecnego gimnazjum.
Jest zamontowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Polnej z Siennieńską, gdyż włączanie się do ruchu, zwłaszcza spod podporządkowanej ulicy Siennieńskiej od strony osiedla Słoneczne, było w tym miejscu czasami wręcz niemożliwe.
Konieczna jest jeszcze przebudowa fragmentu skrzyżowania z ulicą Radwana, ale to jest już zadanie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 10861 razy,
ostatnio: 2019-07-16 15:07:55

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
2017-11-03 03:35:32 ~Gość
duma?dwa lata i będzie ją trzeba znów remontować tak jak Jana Pawła od Radwana do 11 listopada jedzie się jak po tarce powybijana
  Redakcja nie odpowiada za treść wypowiedzi.
<<<   v   >>>  

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 223       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij