Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-02-16

KSZO wygrywa inaugurację sezonu Dużej Ligi

Na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. zainaugurowany został nowy sezon w Świętokrzyskiej Dużej Lidze Pływackiej. Pierwsza runda zgromadziła na starcie 151 osób z 8 świętokrzyskich klubów. Najliczniejszą reprezentację zgłosili gospodarze (60 osób). Ilość miała przełożenie na jakość, bo drużyna KSZO zwyciężyła punktacji klubowej rundy, zostając też pierwszym liderem ligi.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Punktacja klubowa 1 rundy:
1. KSZO Ostrowiec Św. 27 059
2. Barakuda Starachowice 18 769
3. Salos Cortile Kielce 17 651
4. Korona-Swim Kielce 9 617
5. FOKA Sandomierz 4 661
6. UNIA Busko Zdrój 3 743
7. Delfin Połaniec 2 409
8. Orka MOSiR Kielce 1 297

Pływacy KSZO na podium:

50m dowolny kobiet:
15 lat i starsi: 3. Natalia Przygoda 29.07
13 lat: 1. Zuzanna Kamińska 29.55, 2. Zofia Sadłos 30.74

50m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Jan Król 24.04, 2. Patryk Stefański 24.12, 3. Dominik Bielawa 24.21
14 lat: 1. Bartosz Michta 25.72, 2. Kajetan Radkiewicz 26.83
13 lat: 2. Jakub Kotwica 30.16, 3. Mikołaj Mazan 30.43

200m klasyczny kobiet:
13 lat: 1. Gabriela Górniak 3:09.50

200m klasyczny mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Michał Klimas 2:21.77
14 lat: 1. Oskar Karaś 3:03.80

100m grzbietowy kobiet:
15 lat i starsi: 3. Julia Falfus 1:14.22
14 lat: 1. Adrianna Petrykowska 1:08.34

400m dowolny kobiet:
15 lat i starsi: 2. Oliwia Kurasińska 4:41.04
13 lat: 1. Zuzanna Kamińska 5:00.05, 2. Małgorzata Celińska 5:17.57, 3. Zofia Sadłos 5:27.98

400m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 3. Jakub Wilk 4:06.59
13 lat: 1. Jakub Kotwica 5:10.78

100m zmienny kobiet:
15 lat i starsi: 2. Oliwia Kurasińska 1:13.28
14 lat: 3. Adrianna Petrykowska 1:11.60
13 lat: 2. Małgorzata Celińska 1:20.04

100m zmienny mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Dominik Bielawa 59.79
14 lat: 1. Bartosz Michta 1:04.41, 3. Kajetan Radkiewicz 1:06.39
13 lat: 1. Mikołaj Mazan 1:15.84 291, 2. Miłosz Gunia 1:23.77

200m motylkowy kobiet:
15 lat i starsi: 1. Natalia Przygoda 2:40.47

200m motylkowy mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Marcin Kesler 2:15.79, 3. Kacper Borowski 2:16.13

4 x 50m zmienny kobiet:
15 lat i starsi: 2. KSZO 1 (Oliwia Kurasińska, Natalia Przygoda, Karolina Kowalska, Julia Falfus) 2:14.31
13 lat: 1. KSZO 2 (Alicja Sulik, Zofia Sadłos, Zuzanna Kamińska, Małgorzata Celińska) 2:18.49

4 x 50m zmienny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. KSZO 1 (Jan Król, Dawid Majsak, Michał Klimas, Dominik Bielawa) 1:45.05 - Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów, Jun.18,17-lat, 3. KSZO 2 (Maciej Tarka, Kacper Borowski, Oliwier Okręt, Patryk Stefański) 1:54.72
14 lat: 1. KSZO 3 (Michał Kesler, Kajetan Radkiewicz, Bartosz Michta, Eryk Sojda) 2:07.95
13 lat: 1. KSZO 4 (Jan Błasiak, Jakub Kotwica, Mikołaj Mazan, Miłosz Gunia) 2:22.76

/kszo.info/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 2863 razy,
ostatnio: 2019-09-18 03:13:47
Skomentuj artykuł:
Powrót