Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2019-02-13 13:26:00

Szkoły otwarte w weekendy! Wracają zajęcia rekreacyjno - sportowe z elementami socjoterapii dla uczniów!

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Organizację zajęć zlecono, podobnie jak w poprzednich latach, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Gmina Ostrowiec Św. zabezpieczyła środki na wynagrodzenie dla nauczycieli, jak również na poczęstunek dla uczestników zajęć.

Dzięki wprowadzeniu programu zajęć rekreacyjno - sportowe z elementami socjoterapii szkoły nie będą zamykane w weekendy, a będą tętnić życiem. Zajęcia odbywać się będą bowiem w piątki w godzinach od 15 do 18 i w soboty w godzinach od 10 do 13, czyli przez 6 godzin w każdy weekend i w każdej placówce prowadzonej przez Gminę Ostrowiec Św. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci. Zajęcia zainaugurowane zostaną 15 lutego i potrwają do końca roku szkolnego.

Zgodnie z założeniami programu zajęcia organizowane są w oparciu o szkolne obiekty i sprzęt sportowy będący na wyposażeniu placówek oraz z uwzględnieniem zainteresowań uczniów. Programy zajęć sportowych i terapeutycznych opracowują nauczyciele wychowania fizycznego i terapeuci posiadający odpowiednie uprawnienia.

Uczestnicy zajęć będą poznawać podstawowe elementy techniki i zasady gry w różnych dyscyplinach sportu. Będą rozwijali i doskonalili umiejętności w grach zespołowych, sportach indywidualnych i grach rekreacyjnych, a także brali udział w turniejach i konkursach z nagrodami.

Obecność socjoterapeutów na zajęciach ma na celu pomoc dzieciom i młodzieży nie radzącymi sobie z własnymi emocjami, mającymi problemy z kontrolą zachowania, zamkniętymi w sobie lub przejawiającymi inne kłopotliwe zachowania.

Zadanie jest finansowane z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski na rok 2019.

/MOSiR O-c/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 2562 razy,
ostatnio: 2019-06-18 11:48:36

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 243       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij