Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2018-03-16 14:34:00

Inauguracja BBL zbiegnie się z obchodami Światowego Dnia Zdrowia

Nowy sezon zajęć "Biegam Bo Lubię" zainaugurowany zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim 8 kwietnia. Niezmiennie w 2018 roku będą się odbywać 3 razy w tygodniu - w każdą niedzielę o godzinie 9.30 oraz we wtorki i czwartki o godzinie 18.30. Premierowe zajęcia zapowiadają się bardzo ciekawie. Będą sprawdziany z pomiarem czasu oraz stoiska edukacyjne i prozdrowotne.Nowy sezon zajęć "Biegam Bo Lubię" zainaugurowany zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim 8 kwietnia. Niezmiennie w 2018 roku będą się odbywać 3 razy w tygodniu - w każdą niedzielę o godzinie 9.30 oraz we wtorki i czwartki o godzinie 18.30. Premierowe zajęcia zapowiadają się bardzo ciekawie. Będą sprawdziany z pomiarem czasu oraz stoiska edukacyjne i prozdrowotne.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznikZ uwagi na fakt, że akcja "Biegam Bo Lubię" skierowana jest głównie do osób, które swoją przygodę z bieganiem chciałyby dopiero rozpocząć lub ich doświadczenie z aktywnością fizyczną jest niewielkie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji chciałby zaproponować uczestnikom inauguracji sezonu - poza fachową kadrą trenerską i świetnymi warunkami terenowymi - możliwość konsultacji z lekarzem, ratownikami medycznymi, dietetykiem, fizjoterapeutami i innymi osobami lub instytucjami, których porady pozwolą podejmować aktywność fizyczną rozsądnie i dobrze się do niej przygotować. Całość dobrze wpisuje się w obchody przypadającego dzień wcześniej Światowego Dnia Zdrowia.


Udział w wydarzeniu potwierdził lekarz medycyny sportowej Jacek Burda (Przychodnia "Eskulap-Med"), fizjoterapeuta Konrad Sulik (Sport Medical Rehabilitacja, ul. Targowa 21) , Grupa Ratownictwa PCK w Ostrowcu Świętokrzyski oraz ostrowiecki oddział Centrum Dietetycznego Naturhouse (ul. Iłżecka 1/5/26). 


Co 8 minut ktoś ma udar - zrób wszystko aby nie być następnym! Pod takim hasłem Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Św. wraz z Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec przeprowadzi akcję edukacyjną dotycząca profilaktyki udarowej. Na stoisku PCK będzie można zasięgnąć informację o tym jak rozpoznać udar i jak udzielić pierwszej pomocy przy udarze. W ramach Kampanii "Kiedy serce nie trzyma rytmu wtedy mózg gubi kroki" dowiedzieć się jak migotanie przedsionków wpływa na udar. Przećwiczyć wykonywanie resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz automatycznej defibrylacji zewnętrznej. Zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze krwi, wykonać test i sprawdzić czy jesteś w grupie podwyższonego ryzyka udaru mózgu.


Pracownicy Naturhouse będą udzielać porad i konsultacji żywieniowych, udostępnią punkt degustacji swoich produktów. Będzie możliwość wykonania pomiaru masy ciała, obliczenia BMI (wskaźnik masy ciała). Uczestnicy wydarzenia otrzymają też zaproszenia na bezpłatne konsultacje z dietetykiem Naturhouse, z możliwością wykonania pomiaru składu ciała (tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej) na profesjonalnym urządzeniu w Centrum Dietetycznym Naturhouse.


Przypomnijmy, że zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji "Biegam Bo Lubię" odbywają się w ponad 80 lokalizacjach w całej Polsce. W Ostrowcu Świętokrzyskim w 2018 roku zainaugurujemy już szósty sezon. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

/MOSiR O-c/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 3636 razy,
ostatnio: 2019-02-23 22:57:05

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 261       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij