Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2002-10-07 18:59:00

Dojrzały konkurs

      Już w najbliższy piątek przyjadą do Ostrowca z Łodzi, Słupska, Piły, Elbląga, oraz kilkunastu innych miast uczestnicy XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Współczesnej. Doroczna impreza organizowana jest przez Miejskie Centrum Kultury.


    Jak na razie swą obecność potwierdziło trzydzieści osób, które będzie się ścigać w trzech kategoriachpoezji śpiewanej, recytacji, "wywodzące się ze słowa".


    -Najpierw jury wyłoni laureatów, następnie wypowie się publiczność, od której zależeć będzie stateczny werdykt-wyjaśnia Urszula Bilska z Miejskiego Centrum Kultury. W tym roku pojawi się jeszcze jedna innowacja. Istnieje bowiem ścieżka mistrzów, laureatów konkursów ogólnopolskich, spośród nich to prócz jury, nagrodę przyznają instruktorzy akredytowani przy konkursie. Będzie to wyróżnienie bardzo nobilitujące.


    Piątek dla uczestników będzie miał bardziej towarzyski niż konkursowy charakter. Zwiedzą oni wystawę Andrzeja Łady w Galerii Fotografii MCK, gdzie też odbędzie się uroczystość "osiemnastkowa "pełna niespodzianek, gdyż konkurs osiąga "wiek dojrzały ". Z tej też okazji około 18. 45 w sali kameralnej MCK wystąpi białostocki zespół folkowy "Sarakina ". Sobota dla uczestników ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego to już dzień bardzo pracowity, gdyż od 10. 00 rozpoczną się przesłuchania. Werdykt poznamy już w niedzielę przed specjalnym koncertem laureatów.


    -Do naszego konkursu rok rocznie wprowadzamy jakieś innowacje, zapraszamy coraz większą liczbę mistrzów, którzy są odniesieniem dla innych uczestników konkursu. Spotkanie tych, którzy umieją już wszystko, z tymi którzy się jeszcze uczą na zasadzie koleżeństwa na wspólnej imprezie jest szalenie budujące-dodaje Urszula Bilska.


    pas

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 10687 razy,
ostatnio: 2019-08-25 02:14:20

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 167       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij