Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2002-10-07 11:56:00

Nadkomplet na koncercie

      Nadkomplet publiczności wysłuchał w piątek koncertu Grzegorza Radłowskiego i Mirosława Poświatowskiego, który odbył się w sali kameralnej MCK.


    To swego rodzaju fenomen, gdyż nie jest łatwą sprawą zgromadzić na występie w naszym mieście tak wielu młodych ludzi, jeszcze tak żywiołowo reagujących na to co dzieje się na scenie. Grzegorzowi i Mirkowi to się wspaniale udało, gdyż obaj wciągnęli publiczność do współuczestniczenia w koncercie. Niektóre utwory zostały odśpiewane przez wszystkich chóralnie, jak gdyby były przebojami z najwyższych miejsc list przebojów. Nic bardziej mylnego. Muzyka reprezentowana przez Grzegorza Radłowskiego nie nadąża za najnowszymi trendami, a jest zawieszona gdzieś pomiędzy folkiem, a piosenką poetycką. Dużym atutem są proste melodie oraz teksty.


    To właśnie one sprawiają, że młody słuchacz może się z nimi identyfikować, a także doszukiwać się w nich ukrytych mądrości i prawd.


    Na szczególny nastrój koncertu wpłynęły poetyckie wprowadzenia Grzegorza, różnorodne brzmieniowo instrumentarium Mirosława, a także półmrok panujący na sali i blask palących się świec. To wszystko świetnie komponowało się z przesłaniem tego muzycznego spektaklu.


    pas

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 12439 razy,
ostatnio: 2019-08-20 19:25:07

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 175       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij