Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-05-19

Dni Ostrowca 2002

      Od 17 do 19 maja odbyły się po raz kolejny Dni Ostrowca. Jak co roku repertuar był urozmaicony i skierowany do szerokiej grupy odbiorców.


      Pierwszego dnia swoje programy artystyczne zaprezentowały dzieci z domu dziecka w Małachowie, zespoły szkolne, mała formacja "TWIST", szkoła tańca "PROGRESS" oraz zespoły "AGRADO" i "DUO FIX".


      18 maja (sobota) w ramach Dni Ostrowca swoje święto, Juwenalia, obchodzili ostrowieccy żacy. Imprezę rozpoczął ok. godziny 13 przemarsz studentów i bractwa rycerskiego z Pułanek na Rynek. Później wystąpił kabaret "POSZŁEM" oraz zespoły "GALICJA FOLK BAND", "RÓŻE EUROPY" i "IRA". Ponieważ dzień ten zdominowali młodzi ludzie, a złocistego napoju było pod dostatkiem, w godzinach wieczornych służba medyczna miała pełne ręce roboty. Jak się dowiedzieliśmy, potrzebna była pomoc przy kilku złamanych nosach i potłuczeniach, jednak groźniejszych obrażeń nieodnotowano. Pomimo
patroli Policji i Straży Miejskiej nikt nie przerywał bójek i potyczek. Na noc, zabawa przeniosła się do klubu "VA BANK", gdzie została zorganizowana dyskoteka.


      Ostatniego dnia (niedziela) w godzinach porannych został zaprezentowany program artystyczny z okazji Dnia Honorowego Dawcy Krwi PCK, później ok. godziny 15 swój pokaz przedstawiła, mieszkająca obecnie w Ostrowcu, Japonka Fumiko Ryoki z przyjaciółmi, prezentując m.in. sztukę parzenia herbaty, kaligrafii oraz judo. O godzinie 16 zaprezentował się zespół "SYRBACY", a później "TRAcKTOR". Na wieczór przygotowano występ dobrze znanych Ostrowczanom zespołów "RAZ, DWA, TRZY" oraz "WANDA i BANDA". Zespoły te już wielokrotnie występowały w Ostrowcu przy okazji różnych imprez, a wywoływany aplauz wskazywał, że ich repertuar pasuje ostrowieckiej publiczności.


      Patronat honorowy nad obchodami Dni Ostrowca 2002 objął - PKO Bank Polski Oddział Ostrowiec Św., który z okazji "Dni Ostrowca" zorganizował specjalny konkurs. Wystarczyło w dniach od 6 do 17 maja założyć w ostrowieckim Oddziale Banku lokatę na termin nie krótszy niż trzy miesiące z minimalną wpłatą 1.000 zł lub rachunek eSUPERKONTO. W niedzielę ok. 18.30 rozlosowano wśród tych osób atrakcyjne nagrody. Pozostałymi sponsorami są: Browary Warka Sp. z o. o., Poczta Polska, TOI- TOI, Agencja Ochrony Osób i Mienia "Scorpion", Szkoła Zarządzania Ostrowiec, Fin Life, Herbaciarnia "Kraina smaku i zapachu" oraz Statoil.


      Organizatorami z kolei są: Miejskie Centrum Kultury, Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Pizzerie "Margherita"./MAcSi/


Trzeci dzień Dni Ostrowca 2002/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13448 razy,
ostatnio: 2020-02-17 03:58:44
Skomentuj artykuł:
Powrót