Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-05-13

Różnorodne Dni Ostrowca

      Obchody "Dni Ostrowca" to co roku największa impreza przyciągająca rzesze mieszkańców naszego miasta spragnionych rozrywki. Tradycyjnie już centrum wydarzeń będzie ostrowiecki Rynek. A jak będzie w tym roku? Na pewno- bardzo różnorodnie.


    Dzień pierwszy- piątek skierowany jest szczególnie dla dzieci. Wtedy to zaprezentują się m. in. dzieci z Domu Dziecka w Małachowie, zespoły szkolne (SP nr 7, 1, 2, 9, SP z Waśniowa, Gimnazjów Publicznych 1, 4, 5, z Waśniowa oraz Zespołu Szkół nr 2), laureaci Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Francuskiej, Mała Formacja "Twist", Szkoła Tańca "Progres" oraz zespoły "Przebój", "Agrado". Całość poprowadzi "Duo Fix", czyli Irena i Mariusz Kmieć, którzy doskonale sprawdzili się w roli wodzirei w ubiegłym roku.


    Drugim dniem rządzić będą ostrowieccy żacy z WSBiP obchodzący tradycyjne "Juwenalia". W sobotę najciekawiej zapowiadają się występy "Róż Europy" i "IRY"- grup, które powracają na krajową scenę muzyczną po latach milczenia. Ciekawe jak teraz zabrzmią takie przeboje, jak "Mój dom", czy "Jedwab"? Ostatni dzień - niedziela jest również bardzo zróżnicowana po względem artystycznym. Przed południem zaprezentowany zostanie program artystyczny z okazji Dnia Honorowego Dawcy Krwi PCK. Zaś po piętnastej najpierw mieszkająca obecnie w Ostrowcu Japonka Fumiko Ryoki i jej przyjaciele zaprezentują "próbkę" japońskiej sztuki, a zaraz po nich zagrają na scenie: "Syrbacy", "Tracktor", "Raz, Dwa, Trzy" oraz "Wanda i Banda".


    Patronat honorowy nad obchodami sprawuje - PKO Bank Polski Oddział Ostrowiec Świętokrzyski, który z okazji "Dni Ostrowca" zorganizował specjalny konkurs. Mogą przystąpić do niego osoby, które od 6 do 17 maja założą w ostrowieckim Oddziale Banku lokatę na termin nie krótszy niż trzy miesiące z minimalną wpłatą 1.000 zł lub rachunek eSUPERKONTO. W trakcie festynu w ramach obchodów "Dni Ostrowca" w niedzielę ok. 18.30 rozlosowane będą atrakcyjne nagrody. Pozostałymi sponsorami imprezy są: Browary Warka Sp. z o. o., Poczta Polska, TOI- TOI, Agencja Ochrony Osób i Mienia "Scorpion", Szkoła Zarządzania Ostrowiec, Fin Life, Herbaciarnia "Kraina smaku i zapachu" oraz Statoil.


    Organizatorami są z kolei: Miejskie Centrum Kultury, Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Pizzerie "Margherita".


    Jeszcze jedna ważna wiadomość: w dniach 17- 19 maja z ruchu wyłączone zostaną ulica Górna Połać i wschodni pasaż Rynku (postój taksówek). Te nieudogodnienia winna zrekompensować jednak dobra zabawa.


    /pas/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16235 razy,
ostatnio: 2020-02-24 15:33:33
Skomentuj artykuł:
Powrót