Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2002-01-26 18:21:00

Europejski Rok Języków

      W grudniu ub. roku, w III LO im. Wł. Broniewskiego odbyło się podsumowanie Europejskiego Roku Języków. Dni Językowe zorganizowała młodzież, z klas uczących się poszczególnych języków obcych. I tak, dzień rosyjski zorganizowali uczniowie Eleonory Wesołowskiej i Marii Ptak, niemiecki - Ewy Doreckiej, Jadwigi Wojsy i Pawła Barańskiego, francuski - Alicji Samot, zaś angielski - Barbary Borkowskiej, Małgorzaty Skrok, Marty Adamskiej, Agnieszki Pocheć Paluch i Anety Barańskiej.


    Szkolny Klub Europejski działa w szkole od marca 2001 roku. Klub zorganizował wiele spotkań, warsztatów i imprez mających przybliżać młodzieży język, kulturę i zwyczaje innych krajów. Grudniowe Dni Językowe odbywały się pod hasłami: "Języki otwierają drzwi", Języki bogactwem Europy" "Europa -bogactwo języków". Młodzież przygotowywała potrawy charakterystyczne dla danego kraju, które degustowano przy muzyce i bogatej dekoracji związanej z określonym państwem. Były również wystawy, zabawy, konkursy np.


    na najlepsze tłumaczenie horoskopów, nauka piosenek. Dla przykładu w dniu rosyjskim zorganizowano wystawę samowarów, pokazywano jak parzyć w nim herbatę. Za pomoc w jej zorganizowaniu i nagrody do zrealizowania w herbaciarni młodzież serdecznie dziękuje "Krainie smaku i zapachu".


k

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 14699 razy,
ostatnio: 2019-08-23 21:14:08

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 172       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij