Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-01-26

Europejski Rok Języków

      W grudniu ub. roku, w III LO im. Wł. Broniewskiego odbyło się podsumowanie Europejskiego Roku Języków. Dni Językowe zorganizowała młodzież, z klas uczących się poszczególnych języków obcych. I tak, dzień rosyjski zorganizowali uczniowie Eleonory Wesołowskiej i Marii Ptak, niemiecki - Ewy Doreckiej, Jadwigi Wojsy i Pawła Barańskiego, francuski - Alicji Samot, zaś angielski - Barbary Borkowskiej, Małgorzaty Skrok, Marty Adamskiej, Agnieszki Pocheć Paluch i Anety Barańskiej.


    Szkolny Klub Europejski działa w szkole od marca 2001 roku. Klub zorganizował wiele spotkań, warsztatów i imprez mających przybliżać młodzieży język, kulturę i zwyczaje innych krajów. Grudniowe Dni Językowe odbywały się pod hasłami: "Języki otwierają drzwi", Języki bogactwem Europy" "Europa -bogactwo języków". Młodzież przygotowywała potrawy charakterystyczne dla danego kraju, które degustowano przy muzyce i bogatej dekoracji związanej z określonym państwem. Były również wystawy, zabawy, konkursy np.


    na najlepsze tłumaczenie horoskopów, nauka piosenek. Dla przykładu w dniu rosyjskim zorganizowano wystawę samowarów, pokazywano jak parzyć w nim herbatę. Za pomoc w jej zorganizowaniu i nagrody do zrealizowania w herbaciarni młodzież serdecznie dziękuje "Krainie smaku i zapachu".


k
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15639 razy,
ostatnio: 2020-01-26 19:47:36
Skomentuj artykuł:
Powrót