Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-09-15

Rozpoczął się plener "Art.-Eko "

      Dziś od rana nasze miasto fotografują artyści niemal z całej Europy. Od niedzieli, 9 w ześnia w Bałtowie trwa XIV Międzynarodowy Plener Fotograficzny "Art-Eko", zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu i Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski w Kielcach.


    Głównym celem pleneru jest pokazanie w artystycznej wizji najbliższych okolic Ostrowca z ich przyrodą i zabytkami na tle zagrożeń, jakie niesie rozwój cywilizacyjny.


    Uroczysta inauguracja pleneru odbyła się w niedzielę o godzinie 18.00 w parku przed pałacem Druckich-Lubeckich, który z tej okazji został odsłonięty, szpecące go ogrodzenie ozebrane, a teren nieco uporządkowany. Plener zaszczycili swą obecnością goście z Gennewiliers wraz z merem miasta, zaś honorowymi gośćmi są: Jan Spałwan oraz księżna Jadwiga Drucka -Lubecka de Lantheere z małżonkiem.


    Fotograficy z kilku krajów Europy skierują swe obiektywy na Ostrowiec, później Bałtów, Nietulisko Doły Biskupie, Wszechświęte, Jacentów i Opatów, w końcu Gromadzice, Waśniów Grzegorzowice. W środę przewidziany jest wieczór wspomnień z księżną Jadwigą Drucką - Lubecką, natomiast w piątek o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż poplenerowej wystawy "Ostrowiec 24 godziny" i uroczyste otwarcie nowej Galerii Fotografii MCK (w dawnym ZDK).
/ k /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18433 razy,
ostatnio: 2020-01-19 04:06:57
Skomentuj artykuł:
Powrót