Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2001-05-14 11:48:00

Wystawa malarstwa Joanny

      W piątek, 11 maja w Galerii Środowisk Twórczych "Caffe Browar" odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Joanny Osojcy. Joanna urodziła się w Ostrowcu. Tu chodziła do SP nr 5, później do LO im. Broniewskiego.


    Rozpoczęła studia z wychowania plastycznego.


    Talent Joanny ujawnił się, kiedy przyszła do Państwowego Ogniska Plastycznego, nawet nie z zamiarem próby swych sił, lecz by kupić obrazek kolegi. Dyrektor, Kazimierz Bąk namówił ją by sama chwyciła za pędzel.


    I tak zaczęła się przygoda Joanny z malarstwem. Okazało się, że doskonale radzi sobie tak z r ysunkiem, jak i z malarstwem.


    -Joanna ma dużą wrażliwość kolorystyczną - ocenia Kazimierz Bąk.


    Subtelność zestawień kolorystycznych nadaje jej kompozycjom swoisty urok i klimat malarski. Sądzę, że w końcu trafi na Akademię Sztuk Pięknych.


   

/ K /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 24434 razy,
ostatnio: 2019-08-24 00:58:07

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 174       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij