Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2001-01-24 10:48:00

To warto zobaczyć

      W piątek, 19 stycznia w WBA odbył się wernisaż wystawy III Ogólnopolskiego Biennale Pasteli. Stowarzyszenie Pastelistów Polskich zostało zawiązane w 1995 roku w Nowym Sączu przez laureatów i uczestników dotychczasowych Wystaw Pasteli.

      Ogólnopolskie Biennale Pasteli szybko uzyskało niekwestionowani renomę nie tylko w naszym kraju. Na konkurs III Biennale napłynęło 442 prace 169 artystów. Jak stwierdził jego komisarz, Krzysztof Kuliś, konkurencja była ogromna i pokazała, że pastelistów w kraju jest wielu. Był okres, że w galeriach niechętnie pretendowano prace w tej technice, ostatnio jednak przeżywa znów swój renesans. I dobrze, bo klimat, jaki uzyskuje się pastelami, jest niepowtarzalny i daje ciekawe efekty.

      Jest to bardzo interesująca wystawa, godna polecenia tym bardziej, że prezentowana będzie dość krótko. 9 lutego odbędzie się wernisaż wystawy kieleckich twórców: Sławomira Antoszewskiego, Jacka Nowakowskiego, Bogdana Ptaka i Marka Wawro.

      W BWA aktualizowana jest lista osób, którym wysyłane są zaproszenia na wystawy. Kto chce je nadal otrzymywać, powinien się na nią wpisać.

/ k /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 30940 razy,
ostatnio: 2019-07-22 10:38:49

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 159       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij