Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2000-12-18 14:39:00

Wystawa Tadeusza Maja

Chyba żaden z dotychczasowych wernisaży w Biurze Wystaw Artystycznych nie zgromadził w jego salach tylu uczestników, co zaprezentowana w piątek, 15 grudnia wystawa prac założyciela galerii Tadeusza Maja. Był to nie tylko wernisaż, ale moment wspomnień o tym "szaleńcu pokonującym wszystkie trudności w osiągnięciu celu jakim jest złożenie hołdu w sztuce", jak powiedziała Adrianna Poniecka - Piekutowska, Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego MEN. Po wystąpieniach kustosza, Wojciecha Kotasiaka i prezydenta Jana Szostaka, do zwiedzenia wystawy zaprosił gości syn Tadeusza, Przemysław Maj. A jest co obejrzeć na tej wystawie. Świadczy o ogromnym dorobku artystycznym Tadeusza, o jego nowym spojrzeniu na sztukę. Przypomnijmy, że Tadeusz zajmował się nie tylko malarstwem i grafiką lecz tworzył spektakle plastyczne, takie jak "Ecce Homo", "Katharsis" czy "Genesis".
Podczas wernisażu przedstawił swój koncert przyjaciel Tadeusza, Marek Tercz, z którym wspólnie tworzyli artystyczne spektakle. Ułożoną przez Janusza Wesołowskiego "Pamięć o Tobie zawsze będzie trwać" zaśpiewała Małgorzata Więcek.
Wernisaż memmoratywnej wystawy twórczości Tadeusza Maja stał się okazją jeszcze jednej ważnej chwili: odsłonięcia w BWA tablicy pamiątkowej, poświęconej temu wspaniałemu człowiekowi, artyście i organizatorowi.

/ k /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 35625 razy,
ostatnio: 2019-07-22 10:39:43

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 156       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij