Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-12-06 12:09:13

Sukces na światową skalę

Wyśpiewała piąte miejsce

Utalentowana drugoklasistka ze Staszica, Olga Kosiarz zdobyła piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej w światowej rangi Festiwalu Euro Pop Contest Berliner Perle 2010.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Występ na festiwalu w Berlinie, w którym wzięli udział wykonawcy z 19 państw, Olga Kosiarz zapewniła sobie, wysyłając płytę ze swoimi nagraniami. Organizatorzy po wysłuchaniu zaaranżowanych przez nią utworów: "Dziwny jest ten świat" i "I will always love you" z repertuaru Whithney Houston, zaprosili ostrowczankę do finału imprezy, który odbywał się w dniach 25-28 listopada.

Zdolna solistka, mająca na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, po raz kolejny udowodniła swój talent i podczas przesłuchań w stolicy Niemiec zakwalifikowała się do koncertu laureatów. Liczną publiczność i profesjonalne jury, w którym zasiedli przedstawiciele Niemiec, Kanady, USA i Rosji reprezentantka naszego miasta ujęła przepięknym wykonaniem przeboju Czesława Niemena, zajmując tym samym piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- To jest moje największe dotychczasowe osiągnięcie. Konkurowałam z ludźmi z całego świata, ponadto oceniało mnie międzynarodowe jury. To naprawdę ogromne wyróżnienie, radość i dowód na to, że moja codzienna praca, pod okiem pana Ryszarda Góry zostaje doceniona - przyznaje Olga. - Jestem bardzo szczęśliwa, że w ogóle mogłam wyjechać do Berlina i korzystając z okazji chciałam podziękować wszystkim, którzy umożliwili mi ten wyjazd, a w szczególności prezydentowi Jarosławowi Wilczyńskiemu, staroście Waldemarowi Markowi Paluchowi, paniom dyrektor Grażynie Kałamadze i Elżbiecie Baran oraz panom Piotrowi Leśnemu i Krzysztofowi Gawronowi, a także panu Stanisławowi Zielińskiemu, który towarzyszył mi podczas pobytu w stolicy Niemiec.

Tymczasem przed Olgą kolejne wyzwania. Obecnie przygotowuje się do udziału w rejonowych eliminacjach XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, które odbędą się w dniach 16-17 grudnia w kinie "Etiuda". Na wiosnę z kolei planuje dalszy podbój europejskiej sceny muzycznej. Jednak jak twierdzi solistka, jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach.

/K. Fałdrowicz/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 26725 razy,
ostatnio: 2019-06-18 06:14:00

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
2010-12-09 13:10:00 ~Gość
gratuluje! jablonski123msl@op.pl
  Redakcja nie odpowiada za treść wypowiedzi.
<<<   v   >>>  

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 241       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij