Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-11-08 15:46:43

Wieczór z jazzem

Pierwsza odsłona kultowej imprezy

Do późnych godzin wieczornych przy jazzowych rytmach bawili się ostrowczanie podczas pierwszej odsłony XXII Ostrowieckich Zaduszek Jazzowych.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Imprezę otworzył koncert "Orkiestry nad Kamienną", która powstała w marcu 2010 r. w trakcie realizacji projektu "Jazz nad Kamienną". Muzycy ze Starachowic - Marcin Gęborek (saksofon altowy), Rafał Gęborek (trąbka), Kamil Urbański (piano), Łukasz Rakalski (puzon), Hubert Pajek (perkusja), z Ostrowca - Andrzej Chochół (gitara) oraz ze Skarżyska Kamiennej - Krzysztof Łopatka (gitara basowa) "poczęstowali" publiczność kompozycjami Andrzeja Chochoła i Michała Zduniaka z płyty "Zdu-bop", a także Marcina Gęborka. Po ich występie na scenie w hotelu "Gromada" pojawili się: mieszkający w Zagnańsku multiinstrumentalista Włodzimierz "Kinior" Kiniorski i tworzący w Polsce senegalski artysta Mamadou Diouff oraz gościnnie: Dariusz Makaruk (elektronika) i propagator jazzu w Ostrowcu - Andrzej Chochół. Po solidnej porcji niebanalnych dźwięków przyszła pora na wysublimowany deser. Ostatnie muzyczne słowo tego wieczoru należało do jednego z najpopularniejszych pianistów jazzowych, doktora sztuki muzycznej - Kuby Stankiewicza, któremu towarzyszyła rozśpiewana żona. Muzycy zaprezentowali utwory z płyty "Chopin Songbook". Artyści wykorzystali oryginalną, nietkniętą, chopinowską linię melodyczną, wzbogacając ją o jazzowy timing, improwizacje i dialogowanie w rozmaitych kombinacjach, od sola i duetu po pełny skład kwintetu - z udziałem puzonisty Grzegorza Nagórskiego, kontrabasisty Andrzeja Święsa i perkusisty Krzysztofa Szmańdy.

Choć jazz jest to muzyka elitarna, śmiało można stwierdzić, że ten proponowany od ponad dwudziestu lat w Ostrowcu ma swoich zwolenników. Z pewnością ucieszy ich fakt, że to nie koniec lokalnych spotkań z ich ulubionym gatunkiem muzycznym. 27 listopada w ramach drugiej odsłony XXII Zaduszek Jazzowych wystąpią Walk Away & Billy Evans.

/K. Fałdrowicz/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 26224 razy,
ostatnio: 2019-08-20 17:53:18

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 148       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij