Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-08-16 14:49:27

Połączą naukę ze sportem

Pływający ZSP nr 2

Od września w Zespole Szkół Publicznych nr 2 absolwenci klas trzecich szkoły podstawowej będą mogli kontynuować naukę w klasie o profilu pływackim. Klasa ta została utworzona na prośbę rodziców, którzy chcieli umożliwić swoim pociechom połączenie obowiązku szkolnego z pasją. Na razie chęć nauki w niej zadeklarowało 16 uczniów.

Klasa o profilu pływackim powstała z inicjatywy rodziców. Wybór szkoły na jej utworzenie nie był jednak przypadkowy. Od kilku lat w ZSP nr 2 działają klasy o podobnym profilu.

- W naszej szkole funkcjonują dwie klasy o profilu pływackim na poziomie gimnazjum. Uczęszczają tam uczniowie, którzy bardzo ciężko pracują na osiągnięte rezultaty. Dzieci te mają treningi dwa razy dziennie, a zarazem osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Jedna z takich klas jest najlepszą klasą w naszym gimnazjum - mówi Katarzyna Goworek, dyrektor ZSP nr 2.

Klasy o profilu pływackim mają dobrą opinie wśród rodziców i wychowawców. Dzieci uczęszczające do nich nie mają ulg. Uczą się tych samych przedmiotów, co ich koledzy z klas ogólnodostępnych. Szkoła pomaga im jedynie w zorganizowaniu treningów i zajęć w szkole.

- W klasie pływackiej rodzice rano odwożą dziecko na basen i odbierają je dopiero po południu. Nie muszą zastanawiać się nad tym, jak dziecko dotrze do szkoły, czy zdąży na zajęcia, a po nich na basen. Uczniowie mają to zorganizowane - dodała Katarzyna Goworek.

Na razie chęć nauki w czwartej klasie szkoły podstawowej zadeklarowało 16 uczniów. Z uwagi, że uczęszczać do niej będą jeszcze małe dzieci, treningi w tej klasie będą odbywać się tylko raz dziennie. Od września w ZSP nr 2 naukę kontynuować będą też uczniowie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum o profilu pływackim.

/K. Tomala/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 20577 razy,
ostatnio: 2019-07-17 23:24:28

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 243       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij