Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-07-19

Prymusi z "Chreptusa"

Podsumowanie roku szkolnego 2009/2010

Olimpijski finał na szczeblu ogólnopolskim i aż sto tytułów laureatów bądź finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych na etapie wojewódzkim i okręgowym - to największe sukcesy uczniów i nauczycieli LO nr II im. Joachima Chreptowicza w minionym roku szkolnym.
- Rok szkolny skończył się pomyślnie - stwierdza Jerzy Nowak, dyrektor LO nr II. - Świadczą o tym wyniki klasyfikacji klas pierwszych i drugich. Na 328 uczniów tylko jedna osoba nie zdała, 68 uczniów otrzymało promocję z wyróżnieniem i aż 37 osiągnęło średnią powyżej 5,0. To świadczy o wysokim poziomie naszego nauczenia i dobrym przygotowaniu młodzieży do dalszych zadań. Może nie odnieśliśmy tak bardzo spektakularnych sukcesów w postaci laureatów, jak w ubiegłym roku, ale jest za to bardzo dużo osób, które brały udział w olimpiadach i różnego rodzaju konkursach i zaszły wysoko.

Listę prymusów otwiera Katarzyna Sadrak (kl. 3b) - tegoroczna finalistka Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej na szczeblu centralnym oraz Olimpiady Wiedzy o Świeci Współczesnym i Olimpiady Historycznej na szczeblu okręgowym. Zaraz po niej w szkolnym rankingu osiągnięć plasuje się uczennica wytypowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów - Katarzyna Pobiega z klasy 2d. O szerokim wachlarzu zainteresowań i wszechstronnej wiedzy dziewczyny świadczą liczne sukcesy. Kasia została finalistką etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej, Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu, Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Przedsiębiorczości oraz Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Bóbr" . Zdolna uczennica zdobyła również drugie miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, piąte i czwarte miejsce w Polsce w IV i V Międzynarodowym Konkursie Oxford Educational International London Test Biologia Plus, była pierwsza w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta", trzecia w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg". Ponadto została wyróżniona w Konkursie Historycznym "Ocalić od zapomnienia: Niepodległość - Kampania Wrześniowa - Polskie Państwo Podziemne", w Wojewódzkim Konkursie "Mamy tylko jedną ziemię - nie zmieniajmy jej w pustynię. Uczmy się ekologii od krajów UE" oraz w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę".

Powodów do dumy nie brakowało również Mateuszowi Popkowi z klasy 2f, który został finalistą etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej. Uczeń specjalizujący się w przedmiotach ścisłych zajął także 26. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko" i czwarte w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Fizyków, dodatkowo zwyciężył w Konkursie Wojewódzkim Regionalnego Centrum Integracji Europejskiej "Wykorzystanie środków unijnych w mieście i regionie", był trzeci w półfinałach ogólnopolskich Olimpiady Wiedzy o Internecie "DialNet masters" i w konkursie "Moja szkoła w UE".

W gronie laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych szczebla wojewódzkiego i ponadwojewódzkiego znaleźli się także: Paula Karbowniczek (kl. 3b), Przemysław Wolak (kl. 2c), Jędrzej Kilijański (kl. 2c), Marta Przydatek (kl. 2d), Paulina Jackowska (kl. 1e), Justyna Jedlikowska (kl. 2a), Joanna Barańska (kl. 3e), Justyna Zalewska (kl. 2d), Kinga Chadała (kl. 3e), Aldona Oraniec (kl. 3e), Anna Walkiewicz (kl. 3a), Tomasz Prokop (kl. 1b), Izabela Granat (kl. 3b), Piotr Bartnik (kl. 2f), Mateusz Skalniak (kl. 3b), Grzegorz Czarnecki (kl. 2b), Marcin Zarzycki (kl. 2f), Mateusz Kaczmarski (kl. 2f), Monika Matlakowska (kl. 2f), Anna Gortad (kl. 3a), Helena Mroczkowska (kl. 3e), Paulina Kateusz (kl. 2d), Karolina Wszoła (kl. 3b), Marcin Walczyk (kl. 2d), Michał Psyk (kl. 1b), Jan Przydatek (kl. 1d), Marcin Rokicki (kl. 2f), Przemysław Lis (kl. 2f), Mariusz Łatkowski (kl. 3b), Piotr Zdyb (kl. 3b), Dominik Chmiel (kl. 3b), Anna Kaniewska (kl. 3e), Aleksandra Pająk (kl. 3a), Aneta Węgrzecka (kl. 3a), Artur Żak (kl. 3a), Emil Leśkiewicz (kl. 2f), Sara Synowiec (kl. 3f), Anna Kaptur (kl. 3d), Kamil Bidziński (kl. 3f), Aleksandra Tomaszewska (kl. 2d), Monika Piątek (kl. 2c), Mateusz Słowik (kl. 2a), Marcin Foremniak (kl. 2f), Michał Jaros (kl. 2b), Jakub Kozieł (kl. 2c), Bartłomiej Buczkowski (kl. 2b), Paulina Pachniak (kl. 2a), Artur Swat (kl. 2b), Mateusz Sławek (kl. 1b), Kacper Kosikowski (kl. 1b), Andrzej Dymara (kl. 1b), Mateusz Kaczmarski (kl. 2f) oraz Monika Matlakowska (kl. 2f).

W dziedzinie sportu bezapelacyjną mistrzynią jest Anna Skrzypczak z kl. 2f. Doskonałej szachistce na przestrzeni roku szkolnego 2009/2010 udało się zdobyć drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych Koszalin 2009, siódme w Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych, czwarte w FIDE Open Tournament 2010, trzecie w Ogólnopolskim Turnieju Szachów Szybkich Kraków 2009 oraz Ogólnopolskim Turnieju Szachowym Juniorów Żyrzyn 2009, a także drugie miejsce w II Międzynarodowym Memoriale E. Szymańskiego Kielce 2009. Ponadto Anna może poszczycić się zwycięstwem w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów, Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Seniorów w Szachach Szybkich, Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Szybkich, Ogólnopolskim Turnieju Szachowym Rudnik 2009, VI Memoriale im. St. Łobaziewicza kat. Juniorów Krzeszowice 2009, XVIII Memoriale im. K. Kutyły Ostrowiec 2009 i II Międzynarodowym Turnieju FART kat. junior Kielce 2010.

Wśród artystycznych dusz "Chreptusa" na szczególne wyróżnienie zasłużył Jakub Kitowski z klasy 3f - zwycięzca Konkursu Wykonawczego w Kielcach, laureat trzeciego miejsca w Przesłuchaniach Makroregionalnych Pianistów w Krakowie, wyróżniony na Ogólnopolskich Przesłuchaniach w Warszawie oraz Paulina Kateusz kl. 2d - finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Opatowie.

Tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie reprezentujący LO nr II w XXVIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno - Krajoznawczym PTTK - Lena Kuzka, Michał Ciepielewski i Piotr Smulczyński zajęli trzecie miejsce i zostali laureatami tego turnieju. Finały odbyły się w dniach 10-13 czerwca w Bocheńcu koło Kielc.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25492 razy,
ostatnio: 2020-01-22 22:59:43
Skomentuj artykuł:
Powrót