Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-06-02 14:42:00

Rodzinna zabawa w Zespole Szkół numer 3


Kilka godzin pełnych zabawy i radości spędziły dzieci i rodzice z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. na festynie zorganizowanym w ramach Święta Rodziny.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Od kilku lat w Zespole Szkół numer 3 w, funkcjonującym w Zakładzie Rehabilitacyjno-Opiekuńczym przy ul. Iłżeckiej 31, który tworzą Szkoła Podstawowa numer 2 i Publiczne Gimnazjum numer 3, organizowane są w maju dni otwarte.


- Pierwotnie było to Święto Rodziny, ponieważ w maju obchodzimy Dzień Matki, Dzień Ojca, a 1 czerwca- Dzień Dziecka- wyjaśnia Małgorzata Czyż, dyrektor placówki. - Chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom rodziców zorganizowaliśmy teraz dwudniowe dni otwarte.


Pierwszy dzień poświęcono na profilaktykę. Rodzice uczniów z niepełnosprawnością umysłową spotkali się ze specjalistami- uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego nauczyciele przedstawili założenia autorskiego programu "Wychowania do życia w rodzinie", dostosowanego do możliwości wychowanków, z psychologiem rozmawiali na temat agresji i jej przyczyn oraz pozytywnych zachowań, dowiedzieli się także, jak można w domu ćwiczyć słuch fonematyczny, wspomagając pracę specjalistów szkolnych.


Drugi dzień upłynął już na wspólnej zabawie uczniów, ich rodziców i gości- dzieci z przedszkola nr 12 i przyjaciół szkoły.
- Jest to spotkanie integrujące nas wszystkich- mówi M. Czyż. - Niestety, obowiązki zawodowe nie pozwalają na udział wszystkim rodzicom, ale i tak z roku na rok ich liczba rośnie.


Podczas kilkugodzinnej zabawy odbywały się występy uczniów placówki, przedszkolaków, nie zabrakło konkursów z nagrodami. Bardziej odważni mogli przyozdobić twarz gustownymi malunkami. Były też ciasteczka i soki ze świeżych owoców przygotowane przez uczniów.


Nie tak dawno w ostrowieckim Parku Miejskim odbywał się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wtedy pogoda nieco zepsuła zabawę. W miniony piątek aura odpłaciła się przynajmniej części uczestnikom tamtego święta- świeciło dla nich słońce.

/Waldemar Frańczak, 1 czerwca 2010, 20:27/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 20396 razy,
ostatnio: 2019-08-20 19:25:43

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 147       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij