Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2010-12-06 12:07:32

Młodzi zdecydowali

Warto planować przyszłość w Ostrowcu

W ramach projektu Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno - Kulturalnych "Obywatelski Ostrowiec - usłyszmy głos młodych ludzi" uczniowie LO nr I im. St. Staszica przeprowadzili debatę oksfordzką.

Debatę poprzedziły dwudniowe warsztaty, które odbyły się 23 i 24 listopada w Miejskim Centrum Kultury. W ich trakcie młodzież wypracowała tezę debaty: "Młodzi ludzie po studiach nie mają po co wracać do Ostrowca Świętokrzyskiego".

- Zanim doszło do właściwego starcia, poproszono gości o opowiedzenie się po stronie opozycji lub propozycji - mówi Tomasz Kwiatkowski, zaangażowany w organizację debaty. - Większość nie dostrzegła sensu powrotu po studiach do rodzinnego Ostrowca.

Podczas czwartkowej debaty poglądy podzielonej publiczności reprezentowały dwie drużyny - propozycji oraz opozycji. Każda grupa składała się z czterech mówców i dwóch asystentów.

- Szybko dało się zauważyć, że młodzież jest żywo zainteresowana życiem społecznym i publicznym miasta. Wywodom i pytaniom towarzyszyły emocje i zaangażowanie. Młodzi ludzie z łatwością odnajdywali sposoby polepszenia statusu życiowego każdego obywatela Ostrowca oraz możliwości samorozwoju - mówi rzecznik "Staszica", Norbert Schindler. - Przytaczali konkretne przykłady, jak rozwinąć własny biznes, gdzie szukać wsparcia finansowego. Nie obyło się też bez krytyki.

Po zakończeniu prezentacji, przemyśleń każdego mówcy głos mogła zabierać drużyna przeciwna lub publiczność. Dobór argumentów, przywoływane przykłady przyciągały widownię raz na stronę opozycji, raz propozycji. W części kulminacyjnej, po mowach podsumowujących przeprowadzono głosowanie, które wykazało, że jednak warto planować przyszłość w Ostrowcu.

Uczestnikami debaty w Staszicu byli: Piotr Firmanty, Piotr Wójcik, Damian Gawlak, Konrad Szymański, Monika Wróbel, Anna Dąbrowska, Milena Kowalska, Iwona Mazur, Beata Wisowska, Anna Wilczyńska, Martyna Góralska, Aneta Gogół, Karolina Szydłowska, Kamil Karbowniczek, Kinga Niewójt, Katarzyna Kisiel, Emilia Winiarczyk.

/K. Fałdrowicz/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 29702 razy,
ostatnio: 2019-08-20 19:49:41

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 167       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij