Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2010-12-21 15:29:41

Niezwykłe kino z klimatem

W stronę twórczości europejskiej

Mirosław Baka, Zbigniew Pacelt oraz Jarosław Wilczyński uświetnili swoim przybyciem otwarcie nowego kina w mieście.

- Bardzo się cieszę, że biorę udział w kolejnym przedsięwzięciu, dzięki któremu Ostrowiec zyskuje miejsce do spotkania z kulturą - mówił podczas uroczystego otwarcia prezydent Jarosław Wiczyński. - W kinie Kadr można będzie nie tylko oglądać filmy, ale także o nich dyskutować- dodał.

Zamierzeniem inspiratorów przedsięwzięcia jest prezentowanie w murach Pałacu Tarnowskich mniej znanych szerszej publiczności obrazów polskich i europejskich, również tych, które nie były dystrybuowane w kinach.

- Będę bardzo rad, jeśli uda się zorganizować pokazy filmów, w których występował nasz dzisiejszy gość - zapowiadał z przejęciem Krzysztof Tarnowski.

Z okazji przybycia na uroczystość Mirosława Baki, w murach pałacu zaprezentowano wystawę najważniejszych kadrów filmowych z jego udziałem.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno miejsca, w którym się znalazłem, a które zupełnie inaczej pamiętam, jak i zaprezentowanych zdjęć - chwalił organizatorów gość honorowy i patron przedsięwzięcia Mirosław Baka .

Goście mieli okazję w kameralnej atmosferze urokliwego Pałacu Tarnowskich obejrzeć dwa znane i cenione polskie filmy - "Podwójne życie Weroniki" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego oraz "Historię kina w Popielawach" Jana Jakuba Kolskiego.

Po projekcji Baka podzielił się ze słuchaczami barwnymi historiami zarówno z aktorskiego, jak i prywatnego życia. Wspominał początki kariery i pełne wrażeń wyjazdy do Stanów Zjednoczonych, a także współpracę z Kieślowskim czy Wajdą. Opowiadał, że nie czuje się takim twardzielem, jakiego najczęściej kreuje w filmach.

Aktor podkreślił, że na równi z filmem ceni sobie swoje kreacje teatralne.

/D. Stępień/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 28624 razy,
ostatnio: 2019-08-21 03:34:21

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 163       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij