Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2010-11-02 15:40:53

Stawiają na sukces

Gimnazjum nr 2 z certyfikatem

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ostrowcu odebrało Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" przyznany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Od roku szkolnego 2007/2008 Publiczne Gimnazjum nr 2 realizowało projekt "Moja szkoła-szkołą przedsiębiorczości". Zaczęło się od marzeń i ciężka praca nauczycieli i uczniów została doceniona.

- Trzy lata naszej pracy zostały zwieńczone sukcesem. Od dziś jesteśmy "Szkołą Przedsiębiorczości". Znaleźliśmy się wśród dziesięciu szkół w województwie świętokrzyskim, które posiadają podobny certyfikat. Sukces jest dla nas tym większy, że nasze gimnazjum znalazło się w grupie, w której przeważają szkoły średnie. Jestem dumna z nauczycieli i uczniów, bo zapracowali na ten sukces - mówi Anna Grudzień, wicedyrektor PG nr 2.

Za sukces przedsięwzięcia odpowiedzialne są m.in. koordynatorki projektu - Anna Kurp i Barbara Kotaś. Projekt zakładał działania w czterech obszarach. Miał przygotować uczniów do wejścia na rynek pracy, zapoznać ich z podstawami ekonomii i gospodarowania finansami. Zakładał także współpracę ze środowiskiem lokalnym.

- Zajęcia w ramach tego projektu prowadzone były na przedmiotach ogólnokształcących i zajęciach dodatkowych. Podczas ich trwania uczniowie wychodzili do zakładów pracy, spotykali się z przedsiębiorcami, odwiedzali instytucje działające na rzecz środowiska lokalnego. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły - mówi koordynator projektu Barbara Kotaś.

Tytułem "Szkoła Przedsiębiorczości" PG nr 2 będzie mogło posługiwać się przez trzy lata. Po zakończeniu tego okresu szkoła będzie mogła złożyć stosowne dokumenty, aby odnowić certyfikat. Na razie całej społeczności szkolnej o tym wyróżnieniu przypomina tablica wmurowana na korytarzu szkoły, którą zaproszeni goście odsłonili w ostatni czwartek.

/K. Tomala/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 27020 razy,
ostatnio: 2019-08-20 21:43:01

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 162       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij