Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2010-10-04 15:10:10

Studenci na start

Piętnaste urodziny WSBiP

W obecności założycieli i senatu ostrowieckiej uczelni, kadry naukowo - dydaktycznej, przedstawicieli władz i instytucji na co dzień z nią współpracujących, a przede wszystkim studentów w sali widowiskowej kina "Etiuda" odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2010/2011 Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Inauguracja roku akademickiego jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu każdej uczelni. W sobotę po raz piętnasty w historii ostrowieckiej Alma Mater powitała studentów nowa rektor WSBiP - dr hab. Bożena Zboina.

- Miniony rok akademicki przyniósł nam wiele radości, jak i przysporzył niemało trosk, lecz w końcowym rozrachunku bilans zysków i strat jest dla WSBiP korzystny, zarówno ten finansowy, jak i ten rodzący się z faktu istnienia wspólnoty akademickiej - podkreśliła dr Zboina. - Poszerzając naszą ofertę edukacyjną, urozmaicamy ją o specjalizacje odpowiadające potrzebom rozwijającego się rynku pracy. Zwiększamy liczbę kierunków. Obecnie posiadamy w ofercie 14 kierunków studiów pierwszego stopnia. O wielkości naszej uczelni decyduje wielkość naszych wykładowców. W roku akademickim 2009/2010 trzy osoby z naszego grona uzyskały tytuł doktora habilitowanego, jeden pracownik otrzymał tytuł doktora, jeden otworzył przewód doktorski, a kolejne trzy osoby przygotowują się do tego. W ubiegłym roku uzyskaliśmy również akredytację na dwóch kierunkach - ekonomia i pedagogika. Do niewątpliwych sukcesów uczelni należy unowocześnienie bazy dydaktycznej. W ostatnim czasie zostały doposażone pracownie komputerowe, powstały dwie nowe pracownie, poddano remontowi budynek rektoratu. Sukcesywnie rozbudowujemy także bibliotekę uczelnianą, która obecnie jest jedną z najlepszych w regionie.

Z tych wszystkich dobrodziejstw już wkrótce będą mogli korzystać ci, dla których sobotnia uroczystość była szczególnie ważna - nowi studenci WSBiP. Do nich zwrócili się absolwenci uczelni Zbigniew Moskalewicz i dr Paweł Dziekański, który obecnie jest pracownikiem naukowo - dydaktycznym na WSBiP.

- Życzę wam, abyście szli przez życie z takim zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w chwili obecnej. Nie rezygnujcie z marzeń i planów. Pamiętajcie, że każdy z was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się, ale i nie zapominajcie o tych, którzy was ukształtowali i którzy przekazali wam własną wiedzę, nie zapominajcie o spotkanych tu wykładowcach - mówił dr Paweł Dziekański. - Wśród was nie ma osoby, która nie wpływałaby na kształt i wizerunek tej uczelni. Nigdy nie traćcie nadziei i wiary we własne siły, pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Życzę wam udanych, zakończonych pełnym sukcesem zmagań z wiedzą. Niech lata spędzone w murach tej uczelni będą dla was nieustającym i rozwijającym osobowość dyskursem z nauką.

Uroczysty akt immatrykulacji poprzedziło wręczenie nagród najlepszym żakom. Odebrali je: Renata Kępa, Zbigniew Moskalewicz, Katarzyna Kowalczyk, Katarzyna Sulima, Dominika Kozieł, Artur Pękalski, Lucyna Sowula, Monika Kasprzycka, Małgorzata Kaczmarska, Magdalena Szymańska, Paulina Łapińska, Robert Jabłoński, Piotr Kowalik, Ewa Frieman, Katarzyna Sławska, Radosław Zawal, Tomasz Zdyb, Piotr Kosno, Agnieszka Rogalińska, Anna Chamera, Agnieszka Wąsik, Bożena Gajda, Barbara Pietrzyk, Marzena Lachowska, Sylwia Reczko, Wioletta Wolska, Renata Pikus, Beata Wojtachna, Joanna Podsiadło, Wioletta Dębakowska, Agata Retmańczyk, Marzena Cielecka, Elżbieta Bąk, Marlena Gałka, Grzegorz Machajski i Joanna Karczemna.

W uroczystej inauguracji, oprócz studentów i profesury WSBiP, uczestniczyli liczni goście, m.in.: posłowie Jarosław Rusiecki i Zbigniew Pacelt, senator Michał Okła, prezydent Jarosław Wilczyński, wicestarosta Andrzej Kryj, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego - Romuald Mrugała, naczelnik wydziału edukacji w starostwie - Maciej Kuszewski, dziekan Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie prof. dr hab. n. med. Teresa Kulik, która wygłosiła pierwszy w tym roku akademickim wykład - "Zdrowie potencjałem, wartością i symbolem życia", Bożena Młynek - dziekan WSH wydziału zamiejscowego w Ostrowcu, prof. Jerzy Nowocień - dziekan Wydziały Wychowania Fizycznego AWF w Warszawie, prof. Konstanty Skalski z Politechniki Warszawskiej, a także duchowni, dyrektorzy i prezesi instytucji, przedsiębiorstw i placówek związanych na co dzień z uczelnią.

Nie zabrakło również prezesów WSBiP - Stanisława Bobkiewicza i Wojciecha Cholewińskiego oraz jej założyciela - prof. Zbigniewa Doliwy - Klepackiego świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy naukowej. Z tej okazji i z okazji jubileuszu 15-lecia uczelni w stronę profesora popłynęło wiele ciepłych słów uznania i gratulacji.

/K. Fałdrowicz/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 31707 razy,
ostatnio: 2019-08-20 19:02:02

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 159       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij