Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2009-10-28 13:59:26

Uczta kinomana

Ostrowieckie Spotkania Filmowe

Francuska produkcja "Coco Chanel" zainaugurowała X Ostrowieckie Spotkania Filmowe. Impreza, podczas której można zobaczyć najciekawsze propozycje z kręgu światowego kina artystycznego potrwa do czwartku.

W piątek w Ostrowcu rozpoczęło się coroczne święto filmu artystycznego. Ten gatunek, jak się okazało wciągu pierwszych dwóch dni imprezy, cieszy się coraz większą popularnością wśród ostrowieckiej publiczności. Szczególne uznanie zyskała francuska produkcja "Coco Chanel" - portret legendarnej ikony mody, wizjonerki, która wprowadziła m.in. trend na krótkie włosy u kobiet, spodnie i popularną "małą czarną". W jej postać wcieliła się doskonała Audrey Tautou. Śmiało można stwierdzić, że ta kreacja była jedną z jej najlepszych, po "Amelii" oczywiście. Przybyli do kina "Etiuda" mieli okazję zobaczyć także najnowszy obraz Pedro Almodovara - "Przerwane objęcia" z Penelope Cruz w roli głównej, czyli historię zakochanej kobiety i opętanego miłością do niej mężczyzny (seanse: od poniedziałku do czwartku o godz. 19.15) oraz kontrowersyjnego "Antychrysta" w reżyserii Larsa von Triera (kolejny pokaz w czwartek o godz. 17).

Rozstrzygnięto także towarzyszący imprezie konkurs, którego laureatami zostali Dominika Stępień, Krzysztof Krzak i Marzena Kwiatkowska. Po jednodniowej przerwie w niedzielę na kinomanów czekał kolejny obraz: "Wino truskawkowe" - polsko - słowacka produkcja wprowadzającą w magiczny świat środka Europy w reżyserii Dariusza Jabłońskiego.

Dziś z kolei można wybrać się na czeski film "Mój nauczyciel" Bohdana Slamy będący wzruszającą opowieścią o ludziach, którzy pragną miłości, ale są zbyt wystraszeni lub niepewni, gdy pojawia się w ich życiu (seanse: dziś o godz. 10 i jutro o godz. 17) oraz najnowszą produkcję Wima Wendersa - "Spotkanie w Palermo" z muzyką Nicka Cave'a, Lou Reeda, Toma Waitsa, "Portishead" i wielu innych (seanse: dziś o godz. 17 i jutro o godz. 10).

Ponadto w ramach tegorocznej uczty kinomana będzie można poznać tajemnice opuszczonej stacji kolejowej i niewielkiej pasieki w pełnym namiętności, nieoczekiwanej miłości i niepohamowanej sile uczuć obrazie Jana Jakuba Kolskiego - "Afonia i pszczoły" (czwartek, godz. 17).

Bilety w cenie 12 zł (indywidualny) i 10 zł (grupowy) można nabyć w kasie kina przy Alei 3-go Maja 6.

/K. Fałdrowicz /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 12669 razy,
ostatnio: 2019-05-21 14:21:50

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 134       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij