Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2009-10-12 14:48:01

Ewangelia ze sceny

Obchody Dnia Papieskiego

W 30. rocznicę pontyfikatu Karola Wojtyły przed ostrowiecką publicznością wystąpi ekumeniczny chór "Gospel Joy" z Poznania. Piątkowy koncert piewców Ewangelii poprzedzi msza św. odprawiona w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r. i przebiega w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Ostrowiecka odsłona święta zapowiada się bardzo imponująco. Obchody 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową rozpoczną się o godz. 18 w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zainauguruje je msza św., a po niej, o godz. 19 wystąpi poznański chór "Gospel Joy".

Chór stworzyli głównie młodzi ludzie, naładowani pozytywną energią, entuzjazmem i pasją, zafascynowani muzyką tworzoną przez czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Od wielu lat występują w Polsce i za granicą, a każdy ich koncert to fantastyczne brzmienie, nowoczesne aranżacje, porywające harmonie i niepowtarzalna atmosfera .

Liderami "Gospel Joy" są: Agnieszka Górska - Tomaszewska (Baca) i Andrzej Górski (Góral).

- O gospel usłyszałam po raz pierwszy w liceum. Tak mnie to zafascynowało, że do tej pory żadna inna muzyka nie może jej dorównać. Od początku zmieniło się naprawdę wiele... Od śpiewania w pralni z koleżanką do koncertu - suportu przed Kirkiem Franklinem. Jednak zanim, zamarzyło mi się śpiewać w takim chórze, jakieś 10 - 15 lat temu szukałam i szukałam i znaleźć nie mogłam. Bo takiego chóru nie było. Założyłam więc własny, najpierw maleńki i marny, aż z czasem zaczęło wszystko nabierać rozpędu- wspomina Baca.- Zaczęłam poznawać tajniki muzyki gospel, poznałam co to emisja śpiewu, a szczególnie śpiewu gospel. Z czasem zrozumiałam też, że gospel to Ewangelia, bez której samo śpiewanie nie ma takiej mocy. Muzyka gospel i jej przesłanie stały się moim napędem życiowym. Najpierw przez 9 lat prowadziłam chór, jako zajęcie dodatkowe, to była pasja. Teraz, od pewnego czasu ta pasja to również moja praca. Dziś w zasadzie całe moje życie związane jest z chórem i muzyką gospel w szerokim rozumieniu tego słowa.

- Jestem prawnikiem z wykształcenia, z zamiłowania chrześcijaninem, koszykarzem i perkusistą. Na początku istnienia "Gospel Joy" w ogóle nie chciałem śpiewać; po czasie jednak przekonałem się do tego po silnych namowach Bacy- dodaje Góral.

Członkowie "Gospel Joy" są współorganizatorami około 30 warsztatów gospel w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Kluczborku, Trzebnicy i w Warszawie. Chór występuje na wielu koncertach organizowanych przez najróżniejsze instytucje kultury: Brodnica, Serock, Toruń, Poznań (m.in. Chicago Jazz Days z Dee Alexander), Gdańsk, Osiek, Kraków, Zakopane, Wrocław, Świecie, Gorzów Wlkp., Zielona Góra, Siedlce, Milicz, Oleśnica, Pniewy, Grójec itd.

/K. Fałdrowicz /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 13969 razy,
ostatnio: 2019-06-16 15:38:50

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 180       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij