Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2009-10-12 15:16:57

Goście z Niemiec

Porównywali metody pracy z dziećmi

W czwartek do ostrowieckiego PP nr 12 i PP nr 16 zawitało ośmiu dyrektorów przedszkoli z niemieckiej Gothy. Goście zapoznali się z warunkami pracy w tych placówkach. Nie zabrakło również występów artystycznych w wykonaniu przedszkolaków.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

O tym, jak wygląda edukacja przedszkolna w Niemczech dyrektorki ostrowieckich placówek, mogły się przekonać podczas tegorocznej wizyty w Gothcie - mieście partnerskim Kielc.

- W Niemczech nauczyciel ma mniej dzieci pod opiekę, w związku z czym ma z nimi lepszy kontakt i może pozwolić sobie na bardziej indywidualną pracę- mówi Katarzyna Dryjas, dyrektor PP nr 16.- W małych zespołach zupełnie inaczej wygląda aranżacja przestrzeni, jest bardziej ograniczona, dużo za to kącików zainteresowań i pracowni doświadczalnych.

Podczas czwartkowej rewizyty ośmioosobowa delegacje poznała warunki pracy i osiągnięcia dwóch ostrowieckich placówek - PP nr 12, które jest przedszkolem o charakterze integracyjnym oraz PP nr 16, gdzie kładzie się duży nacisk na edukację artystyczną dzieci.

- W tym momencie możemy się pochwalić pięknymi, stermomodernizowanymi obiektami, które co raz bardziej odpowiadają standardom europejskim. Mamy ciekawe programy edukacyjne i bardzo utalentowane dzieci- stwierdza Katarzyna Dryjas.

Na dowód tego przedszkolaki przedstawiły ciekawy program artystyczny. Był krakowiak i "deszczowa piosenka". Goście mogli również podziwiać wystawę prac ludowych autorstwa Edwarda Ziarko oraz Elżbiety i Stanisława Skalskich.

/K. Fałdrowicz /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 11682 razy,
ostatnio: 2019-06-16 15:38:07

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 184       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij