Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2009-10-05 13:45:39

Pamięci Michała Zduniaka

Jazzmani złożyli muzyczny hołd

Plejada polskich jazzmanów, wśród których znalazł się Andrzej Chochół złożyła muzyczny hołd zmarłemu w maju Michałowi Zduniakowi. Z małej sceny KCK popłynęły niezwykłe dźwięki, które zostawił po sobie ten wybitny artysta.

Przedwczesna śmierć Michała Zduniaka - niezwykle utalentowanego perkusisty jazzowego i kompozytora była olbrzymim ciosem nie tylko dla jego najbliższych, ale i dla plejady muzyków związanych z tzw. nurtem alternatywnego jazzu, z którymi współpracował.

To właśnie z ich inicjatywy w ubiegły piątek odbył się koncert poświęcony pamięci Zduniaka, który otworzył VIII Targi Kielce Jazz Festival Memeorial to Miles. Na scenie pojawili się niemal wszyscy ci, którzy byli częstymi gośćmi w domu jazzmana lub starali się synchronizować dźwięki w jego studio nagraniowym przy pracy nad kolejnymi muzycznymi projektami. Na małej scenie KCK wystąpili m.in.: Alek Korecki, Adam Buczek, Henryk Gembalski oraz muzycy tworzący Gospodarstwo Artystyczne Orkiestra Świętokrzyska na czele z Włodzimierzem Kiniorskim. W drugiej części koncertu zagrał Stanisław Sojka z zespołem. Michała wspominał także Andrzej Chochół znany gitarzysta z Ostrowca Św., który wielokrotnie współpracował ze Zduniakiem.

- Wszyscy wspominamy Michała. Współpracowałem z nim przez ponad 20 lat. Był to nasz serdeczny kolega, przyjaciel, którego niestety już nie ma. Zostały jedynie dźwięki i wspomnienie. Podczas koncertu poczułem jego obecność- ze wzruszeniem przyznał muzyk.

Piątkowy koncert udowodnił, że chociaż Michała Zduniaka nie ma już wśród żywych pozostała po nim pamięć i niezwykła muzyka, którą tworzył.

/K. Fałdrowicz/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 13042 razy,
ostatnio: 2019-06-16 15:39:03

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 181       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij