Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-10-13 12:45:00

Uniwersytet Trzeciego Wieku przyjął rekordową liczbę słuchaczy


Ostrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest oblegany przez seniorów. Przyjął rekordową liczbę słuchaczy w ośmioletniej historii.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Prawie 400 słuchaczy uczestniczyło w poniedziałkowej inauguracji roku akademickiego ostrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To rekordowa frekwencja.


Seniorzy mają dużo wigoru i apetyt na naukę - podczas inauguracji nowego roku akademickiego aula Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu dosłownie pękała w szwach.

WIĘCEJ SŁUCHACZY...


Zainteresowanych możliwością ustawicznego kształcenia nie brakuje - podobnie jak kierunków fakultatywnych, które osobom starszym oferuje w tym roku Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku.
W tegorocznej ceremonii rozpoczęcia roku akademickiego udział wzięli: prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński, starosta ostrowiecki Waldemar Paluch, rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości - profesor Bożena Zboina oraz doktor Halina Król ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Nie zabrakło również dyrektor ostrowieckiego szpitala Grażyny Słowik, która od lat lansuje wśród seniorów idee zdrowego trybu życia.


Podczas części oficjalnej prezes stowarzyszenia, Józef Pazderski, złożył w imieniu słuchaczy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju uniwersytetu poprzez stworzenie zaplecza dydaktycznego i finansowego. Z kolei rektor Wyższej Szkoły Biznesu Bożena Zboina pogratulowała studentom zapału, z jakim podchodzą oni do nauki nowych zagadnień, propagując ideę aktywnego starzenia się.


Po przemowach gości nastąpiło uroczyste ślubowanie uczestników pierwszego roku oraz koncert chóru. Ceremonię inauguracji zamknął referat doktor Haliny Król na temat promocji zdrowia w ujęciu międzynarodowym.

...WIĘCEJ KIERUNKÓW


- Jestem zaszczycony widząc, z jakim zainteresowaniem ze strony osób starszych spotyka się działalność stowarzyszenia - powiedział Józef Pazderski. - Widząc zapotrzebowanie ze strony społeczeństwa postanowiliśmy rozszerzyć listę zajęć o dwa nowe kierunki - ekologię i przyrodę Ostrowca i okolic oraz rozwój tradycji i rzemiosła. Naszym słuchaczom, jak co rok, oferujemy kierunki z zakresu nauki języków obcych, zajęcia artystyczne i ruchowe - w tym taniec towarzyski czy jogę, wycieczki krajoznawcze oraz wyjazdy na juwenalia do Warszawy, udział w ogólnopolskich wystawach prac plastycznych. Współpracujemy z Uniwersytetami Jagiellońskim i Warszawskim dla lepszego zgłębiania wiedzy medycznej, filozofii czy pedagogiki. Wydajemy biuletyn, w którym publikowane są owoce twórczości literackiej naszych studentów. Pomagamy ludziom odzyskać wiarę w swoje siły, jesteśmy dowodem na to, że starość może jednak oznaczać radość, że zaangażowanie we wspólną pracę pozwala na przeżycie drugiej młodości w każdym wieku. Dowodem na to jest rekordowa liczba słuchaczy - prawie 400 osób.


Inicjatorem powołania do życia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu był w 2003 roku profesor Zbigniew Doliwa-Klepacki. Stowarzyszenie zajmuje się upowszechnianiem różnych form działalności edukacyjnej poprzez wykłady plenarne, seminaria i szkolenia, wspiera twórcze inicjatywy kulturalne środowiska osób starszych, poprawia jakość życia seniorów naszego miasta.

/Marta WYŻYKOWSKA, ostrowiec@echodnia.eu, 13 paždziernika 2010, 6:45/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 27497 razy,
ostatnio: 2019-05-25 09:37:42

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 233       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij