Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-11-28 20:35:02

"Staszic" wystrzelał podium

Uczniowie LO nr I im. St. Staszica zwyciężyli w zawodach strzeleckich z karabinka sportowego, zorganizowanych na strzelnicy klubu sportowego "Świt" Starachowice z okazji Święta Niepodległości.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


W ramach przedsięwzięcia najpierw rywalizowali uczniowie ośmiu ostrowieckich szkół średnich - była to pierwsza tura Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej pod patronatem starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, wpisującej się w realizowany w LO nr I im. St. Staszica "Program edukacji patriotycznej i proobronnej uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego". Podium wywalczyli przedstawiciele "Staszica" - Aleksandra Mazurek (34 pkt.), Julia Wypchło (45 pkt.) i Wiktor Podczasi (30 pkt.); młodzież z "Chreptowicza" - 98 pkt. i z ZS nr 3 - 96 pkt. Kolejna tura zawodów dla uczniów ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych planowana jest na styczeń, a zakończenie i podsumowanie całości odbędzie się w czerwcu 2018 r.
W drugiej turze zawodów strzeleckich uczestniczyli przedstawiciele gmin i organizacji powiatu ostrowieckiego. Puchary starosty ostrowieckiego i dyplomy wręczono przedstawicielom drużyn oraz najlepszym strzelcom w kategorii kobiet i mężczyzn podczas uroczystego koncertu patriotycznego w ostrowieckim muzeum. Pierwsze miejsce zespołowo zajęła drużyna w składzie: Paweł Walesic, Maciej Krawczyk i Grzegorz Ciździel z wynikiem 120 pkt. na 150 możliwych do uzyskania.K.F.

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6537 razy,
ostatnio: 2019-08-20 19:29:13

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 171       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij