Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-11-20 22:00:01

Rekordowa zbiórka

Czwarte już Święto Młodego Wina Opatowskiego znów przyciągnęło tłumy do Hotelu Miodowy Młyn w Opatowie. Było dużo zabawy, muzyki. Jednak głównym celem była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia Ziemia Opatowska, a tych udało się zebrać rekordową kwotę 53 tys. zł.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


W charytatywnym Święcie Młodego Wina Opatowskiego uczestniczyli ludzie wielkiego serca z całej Polski; od Bałtyku, po Tatry. Tym razem dochód z licznych aukcji prowadzonych przez Grzegorza Brzostowicza i Jarosława Jemioło przeznaczono na wsparcie w leczeniu i rehabilitacji Marcina Kapsiaka, Kamila Barczewskiego i Edyty Kuźmińskiej.
Na początku spotkania Adam Kościołek, Wioletta Brzostowicz - szefowie Stowarzyszenia Ziemia Opatowska - oraz właścicielka Miodowego Młyna Barbara Niedośpiał-Skowron złożyli sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za miniony rok.
Następnie odbyła się projekcja krótkiego filmu o zmarłym Leszku Raku, który zdążył przekazać na aukcję obraz. Pamięć o zmarłym uczcił piosenką Zbigniew Hofman z grupy Babsztyl.
Nie zawiedli artyści, którzy zagrali tego wieczoru. Świetny koncert dał Gang Marcela. Z bardzo dobrej strony pokazał się duet Witold Wołk&Małgosia Steec, wsparty przez Adama Malińskiego. Andrzej Walus imprezę nagłośniał, akompaniował na klawiszach i saksofonie okazał się pierwszym showmanem imprezy. Rewelacyjnie zagrała grupa Piotra Nowaka. Wielkie umiejętności wokalne i gry na gitarze zaprezentował przyjaciel potrzebujących ojciec Piotr z Zakonu Tyrnitarzy.
W przerwach między posiłkami i występami duet licytujących sięgał głęboko do kieszeni uczestników imprezy.
Na początek Maria i Andrzej Chrapkowie z Opatowa wylicytowali piłkę z autografem Agnieszki Radwańskiej. Koszulkę z autografem Artura Boruca kupili Monika i Waldemar Domagałowie z Opatowa. Waldemar jest znanym trenerem piłki nożnej, a jego małżonka Monika - cenionym lekarzem. Ostro licytował też Jarosław Dąbrowski, artysta rzeźbiarz z Janikowa. Jednak niekwestionowanym królem licytacji był przedsiębiorca z Wołomina.
- Nie spodziewałem się takiej kwoty- mówi Grzegorz Brzostowicz, spirytus movens przedsięwzięcia.- Okazuje się, że chcieć, to móc. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu i rekordowej zbiórki.
Wieczór zorganizowali: Stowarzyszenie Ziemia Opatowska, Hotel i Restauracja Miodowy Młyn, Winnica Grzegorza i Wioletty Brzostowiczów. (JAZ)

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6394 razy,
ostatnio: 2019-08-23 23:58:04

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 170       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij