Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-11-06 21:00:01

Szef świętokrzyskich strażaków w Janiku

Komendant wojewódzki PSP w Kielcach odwiedził druhów z OSP w Janiku. Pochwalił zaangażowanie lokalnego samorządu w działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz obiecał wsparcie finansowe do rozbudowy garaży.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Adam Czajka wizytował jednostki funkcjonujące w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w powiecie ostrowieckim. Szef świętokrzyskich strażaków odwiedził JRG nr 1 PSP w Ostrowcu oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiku. Warto podkreślić, że to jedyna formacja ochotniczej straży w powiecie, którą wizytował komendant.
- OSP w Janiku została wyróżniona z uwagi na wzorową gotowość operacyjną, zaangażowanie druhów, skuteczność w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Jednostki OSP z terenu gminy Kunów ocenione zostały najlepiej pod względem operacyjno-bojowym- mówi burmistrz Kunowa Lech Łodej.
Podczas spotkania komendant wojewódzki zapoznał się z problemami jednostek przede wszystkim w zakresie sprzętowym i lokalowym. Wspólnie z kierownictwem jednostek w obecności komendanta powiatowego oraz lokalnych władz samorządowych omówiono perspektywy ich dalszego rozwoju służby pożarniczej w powiecie.
- Staramy się sukcesywnie pomagać naszym gminnym jednostkom OSP. W ciągu trzech lat z budżetu gminy przekazaliśmy na ochronę przeciwpożarową ponad 700 tys. zł. Na przestrzeni ostatnich lat zakupiono cztery samochody- wylicza burmistrz Lech Łodej, ale jednocześnie dodaje, że potrzeby nadal są.
Aktualnie trwa rozbudowa garażów w OSP Janik. Komendant wojewódzki obiecał, że wesprze finansowo inwestycję. G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6905 razy,
ostatnio: 2019-08-23 23:57:12

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 169       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij