Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-09-18 20:35:02

Waśniów z unijną kasą

Kolejne unijne pieniądze trafiły do gminy Waśniów. Wójt Krzysztof Gajewski podpisał umowę na dofinansowanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


W ramach podpisanej umowy z marszałkiem Adamem Jarubasem do gminy Waśniów trafi ponad 1 mln 166 tys. zł. Modernizacji energetycznej zostaną poddane budynki Urzędu Gminy w Waśniowie, Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garbaczu oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waśniowie.
- Zrealizowanie tych inwestycji nie tylko poprawi estetykę i komfort użytkowania budynków, ale przede wszystkim przyniesie oszczędności ekonomiczne i ekologiczne poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną, a tym samym umożliwi redukcję emisji substancji szkodliwych do atmosfery- podkreśla wójt Krzysztof Gajewski.
W ośrodku zdrowia w Garbaczu, szkole w Waśniowie i Urzędzie Gminy wymienione zostaną okna i drzwi zewnętrzne, docieplone stropy, zostanie wykonany montażu instalacji fotowoltaicznych, również zostaną docieplone ściany. Dodatkowo w budynku służby zdrowia w Garbaczu zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji centralnego ogrzewania.
Całkowita wartość projektu to niespełna 2 mln zł. G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6372 razy,
ostatnio: 2019-08-24 19:50:08

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 158       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij