Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-11

Gospodarska wizyta

Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk odwiedził Warsztat Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach. Rozmawiał z podopiecznymi placówki o ich potrzebach i oczekiwaniach. Z zarządzającymi Warsztatem planowali kolejne inwestycje.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Warsztat Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach (gm. Tarłów) prowadzony przez Lokalną Grupę Działania Powiatu Opatowskiego swoją działalność rozpoczął pod koniec grudnia ubiegłego roku. Powstanie WTZ w budynku nieużytkowanej szkoły było zainicjowane przez starostę opatowskiego Bogusława Włodarczyka. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dobrej współpracy między samorządami oraz LGD Powiatu Opatowskiego.
- Rozpiera mnie duma, że ludzie, którzy przyczynili się do powstania tego typu instytucji, potrafili się na tyle zaangażować i stworzyć z jednej strony miejsce, w którym przebywa sześćdziesiąt osób potrzebujących pomocy, ciepła, rozwoju także duchownego i intelektualnego - mówi starosta opatowski Bogusław Włodarczyk. - Z drugiej strony dwadzieścia dwie osoby mają pracę, co jest równie ważne.
Wszystkie prace realizowane są z myślą o podopiecznych Warsztatu. Przez odpowiednie zagospodarowanie pomieszczeń w zaadoptowanym budynku uczestnicy zajęć mają do dyspozycji m.in.: pracownie plastyczną, przyrodniczą, rehabilitacyjną, muzyczną, komputerową. W jednej z sal została zorganizowana kameralna sala kinowa. Mają także do dyspozycji stołówkę, gdzie wspólnie przygotowują i konsumują posiłki.
- Uczęszczam na zajęcia od samego początku. Jest ich coraz więcej, nie ma co narzekać. Dzięki codziennym zajęciom w placówce jestem bardziej otwarty, mam zagospodarowany czas- mówi Przemysław Ożóg, uczestnik zajęć w WTZ w Czekarzewicach.
Dyrektor LGD Powiatu Opatowskiego Władysław Duda podkreśla, że realizowane inwestycje nie byłyby możliwe bez wsparcia starosty opatowskiego oraz samorządu i dotacji zewnętrznych.
Budynek Warsztatu zostanie ocieplony. Wymieniona zostanie także stolarka okienna. W planach jest zagospodarowanie boiska i terenu wokół budynku.
- Cały czas planowane są dalsze inwestycje, które uatrakcyjnią ten teren. Analizujemy pomysły na wykorzystanie boiska i terenu wokół. Mam nadzieję, że w następnym roku WTZ i LGD poza statutową działalnością nadal będą rozwijać placówkę oraz zasłyną dodatkowymi działaniami promującymi tę piękną okolicę - dodaje starosta opatowski Bogusław Włodarczyk. Katarzyna Kaszluga
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7098 razy,
ostatnio: 2019-12-12 11:41:38
Skomentuj artykuł:
Powrót