Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-01

Kobiety mają moc

Starosta Zbigniew Duda spotkał się ze srebrną medalistką mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów Aliną Pożogą oraz jej trenerem, prywatnie ojcem- Stanisławem Pożogą.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Starosta Zbigniew Duda spotkał się ze srebrną medalistką mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów Aliną Pożogą oraz jej trenerem, prywatnie ojcem- Stanisławem Pożogą.Alina Pożoga, zawodniczka Stali Kunów, rodowita kunowianka, obecnie mieszkająca w Ostrowcu, jest nauczycielką wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 i jednocześnie utytułowaną sportsmenką. Ciężary uprawia od ponad 25 lat, od początku pod okiem ojca i trenera Stanisława Pożogi, który wychował całe zastępy ciężarowców, najpierw jako trener w Stali Kunów, a teraz Gryfu Kunów. W czasie swej sportowej kariery była kilkakrotnie rekordzistką Polski juniorek i seniorek. Zdobyła trzy medale mistrzostw Europy - złoty, srebrny i brązowy. Ostatnim jej sukcesem są dwa srebrne medale Mistrzostw Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów i Pucharu Świata, które odbyły się w sierpniu w szwedzkim Halmstad.
Alina Pożoga występowała w kategorii wiekowej 35-40 lat i kategorii wagowej do 69 kg, a sukces osiągnęła wynikami -56 kg w rwaniu i 70 kg w podrzucie. Jak sama mówi, w zdobyciu złotego medalu przeszkodziła jej dokuczliwa kontuzja.
- To było dla mnie wielkie przeżycie, ponieważ nigdy jeszcze nie startowałam z kontuzją. Myślałam, że nie wystartuję w podrzucie, ale znalazłam gdzieś w sobie tę siłę i powiedziałam, że dam radę. I dałam radę. Było mnie stać na więcej, ale niestety nie było to możliwe ze względu na ból. Teraz wiem, że było warto, że to był start mojego życia- mówi Alina Pożoga.
Wyjazd na zawody do Szwecji był możliwy dzięki wsparciu finansowemu powiatu ostrowieckiego. Zawodniczka oraz jej trener otrzymali gratulacje od starosty Zbigniewa Dudy.
- Chciałbym serdecznie pogratulować tego ogromnego sukcesu pani Alinie, który wymagał nie tylko ogromnej pracy, mnóstwa treningów, ale także hartu ducha, wielkiej wytrwałości i determinacji- powiedział starosta Zbigniew Duda.- Pani Alina pięknie promowała nasz powiat ostrowiecki podczas zawodów, prezentując dumnie na koszulce herb, za co serdecznie dziękuję. Panu Stanisławowi gratuluję serdecznie tak wspaniałej i zdolnej córki.
W najbliższym czasie srebrna medalistka mistrzostw Europy będzie leczyć kontuzję i będzie trenować do mistrzostw Polski. Wcześniej jednak powalczy o złoto w Pucharze Gór Świętokrzyskich w Kunowie. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7025 razy,
ostatnio: 2019-12-08 04:32:01
Skomentuj artykuł:
Powrót