Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-13

Na drogach powiatowych remonty

Jedną z ważniejszych inwestycji drogowych, prowadzonych obecnie przez powiat ostrowiecki, jest przebudowa odcinka ulicy Polnej. Na ostatniej sesji radni zgodzili się na przesuniecie dodatkowych 83 tys. zł na tę inwestycję.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- Część robót w ramach kompleksowej przebudowy ulicy trzeba zrobić, a one nie są zaliczane do kosztów kwalifikowanych. Te elementy zadania trzeba finansować ze środków własnych. I stąd te dodatkowe pieniądze- wyjaśnia Jerzy Wrona, naczelnik Wydziału Dróg w ostrowieckim starostwie.
Termin zakończenia prac, czyli koniec października, nie jest zagrożony. Niebawem ekipy drogowców przystąpią do układania krawężników i lania pierwszej warstwy asfaltu.
Rozbudowa odcinka Polnej to nie jedyne zadanie drogowe, współfinansowane przez starostwo powiatowe.
Dzięki uzyskanej z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesie na usuwanie klęsk żywiołowych w wysokości 980 tys. zł prowadzony będzie remont ulicy Iłżeckiej, na odcinku do Karczmy Miłkowskiej. Droga zyska nową nawierzchnią, a także pobocza, co przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prace rozpoczną się na przełomie września i października. Lada dzień ruszy przebudowa ulicy Kaznodziejskiej w Kunowie. O remont tego traktu powiatowego bardzo zabiegały władze gminy oraz mieszkańcy.
W budżecie powiatu zabezpieczone zostały kolejne środki na inwestycje drogowe, m. in. na przebudowę odcinka drogi Antoniów - Bałtów. W Sarnówku i Chmielowie położone zostaną nowe chodniki, podobnie przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu. W tym roku ze środków rządowego programu wyremontowana będzie również droga powiatowa w Lemierzach. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6747 razy,
ostatnio: 2019-12-07 20:49:18
Skomentuj artykuł:
Powrót