Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-11

Strażacy z Opatowa znowu na pudle

Reprezentacja JRG KP PSP w Opatowie zajęła 3. miejsce w XVI Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie - Chańcza 2017 i po raz kolejny udowodniła, że opatowscy strażacy są jednymi z najlepiej wyszkolonych w województwie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Pod koniec sierpnia na zbiorniku Chańcza 60 drużyn z PSP, OSP, WOPR rywalizowało w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie. W ogólnej klasyfikacji opatowska komenda zajęła 3. miejsce.
- Jestem dumny z moich strażaków - mówi bryg. Tomasz Bajerczak, Komendant Powiatowy PSP w Opatowie.- W tym roku po raz kolejny stają na podium. W IX Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu w klasyfikacji drużynowej zajęli II miejsce, a w XIX Mistrzostwach Województwa w Sporcie Pożarniczym -trzecie. Przez powiat płynie Wisła, są zbiorniki rekreacyjne i musimy być gotowi do udzielania pomocy ofiarom wody. Sprzętowo jesteśmy przygotowani, kadrowo także, o czym świadczy 3. miejsce na Chańczy. Jesteśmy przygotowani do niesienia pomocy także zimą, kiedy lód się pod kimś załamie. Ćwiczymy cały rok.
- Dwa miesiące intensywnych treningów na akwenach w Zochcinku i Nieskurzowie przyniosły efekty- mówi asp. Sztab Janusz Czerwik, zastępca dowódcy JRG i kierownik reprezentacji podczas zawodów na akwenie Chańcza.
Zawodników z Opatowa gorąco dopingowały Anna z synem Mateuszem, żona G. Czuba oraz Magdalena z synem Szymonem, żona Ł. Bienia.
Skład reprezentacji: asp. Grzegorz Czub, mł. ogn. Dariusz Łokieć, mł. ogn. Łukasz Bień, st. sekc. Piotr Gad. (JAZ)
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7069 razy,
ostatnio: 2020-01-26 08:46:55
Skomentuj artykuł:
Powrót