Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-09-11 16:35:02

Strażacy z Opatowa znowu na pudle

Reprezentacja JRG KP PSP w Opatowie zajęła 3. miejsce w XVI Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie - Chańcza 2017 i po raz kolejny udowodniła, że opatowscy strażacy są jednymi z najlepiej wyszkolonych w województwie.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Pod koniec sierpnia na zbiorniku Chańcza 60 drużyn z PSP, OSP, WOPR rywalizowało w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie. W ogólnej klasyfikacji opatowska komenda zajęła 3. miejsce.
- Jestem dumny z moich strażaków - mówi bryg. Tomasz Bajerczak, Komendant Powiatowy PSP w Opatowie.- W tym roku po raz kolejny stają na podium. W IX Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Pływaniu w klasyfikacji drużynowej zajęli II miejsce, a w XIX Mistrzostwach Województwa w Sporcie Pożarniczym -trzecie. Przez powiat płynie Wisła, są zbiorniki rekreacyjne i musimy być gotowi do udzielania pomocy ofiarom wody. Sprzętowo jesteśmy przygotowani, kadrowo także, o czym świadczy 3. miejsce na Chańczy. Jesteśmy przygotowani do niesienia pomocy także zimą, kiedy lód się pod kimś załamie. Ćwiczymy cały rok.
- Dwa miesiące intensywnych treningów na akwenach w Zochcinku i Nieskurzowie przyniosły efekty- mówi asp. Sztab Janusz Czerwik, zastępca dowódcy JRG i kierownik reprezentacji podczas zawodów na akwenie Chańcza.
Zawodników z Opatowa gorąco dopingowały Anna z synem Mateuszem, żona G. Czuba oraz Magdalena z synem Szymonem, żona Ł. Bienia.
Skład reprezentacji: asp. Grzegorz Czub, mł. ogn. Dariusz Łokieć, mł. ogn. Łukasz Bień, st. sekc. Piotr Gad. (JAZ)

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 5990 razy,
ostatnio: 2019-08-24 18:51:52

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 165       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij