Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-04

Wakacje w Kunowie

Dobiegły końca zajęcia wakacyjne w świetlicach środowiskowych na terenie gminy Kunów. W tym roku z takiej formy letniego wypoczynku skorzystało około 150 dzeci.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W wakacje na terenie gminy Kunów działało sześć świetlic środowskowych w Prawęcinie, Bukowiu, Nietulisku Małym, Kolonii Piaski, Kolonii Inwalidzkiej oraz w Chocimowie. Dodatkowo z myślą o dzieciach niespełnosprawnych zorganizowano wakacyjny wypoczynek w Kunowie. Z takiej formy wypoczynku skorzystały dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Ich wakacyjny relaks był opłacony z budżetu gminy.
Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli wyjechać, przygotowano wiele atrakcji. Dzieci ze świetlic w Prawęcinie, Bukowiu, Nietulisku Małym pojechały do Krakowa. Z pozostałych świetlic w ostatnim tygodniu wakacji odwiedzą królewskie miasto.
- W miarę możliwości chcieliśmy zorganizować naszym dzieciom jak najciekawsze zajęcia. Dodatkowo, zainspirowani ogromnym zainteresowaniem, z jakim spotkała się w ubiegłym roku nasza akcja "Kunowski Serdeczniak" skierowana do dzieci niepełnosprawnych, zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej w Kunowie zajęcia dla tej grupy dzieci. Ponadto zwiększyliśmy liczbę dni, w których dzieci mogły korzystać z zajęć w świetlicach- mówi burmistrz Lech Łodej.
W czwartek odbyło się w Kunowie oficjalne zakończenie zajęć w świetlicy dla dzieci niepełnosprawnych. Na uczestników czekał suchy basen z kulkami, a każde dziecko otrzymało upominek i dyplom. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7683 razy,
ostatnio: 2019-12-12 14:29:33
Skomentuj artykuł:
Powrót