Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-08-21

Pamiętają o patronie

Mnóstwo atrakcji przygotowali organizatorzy pikniku, jaki odbył się w 3. rocznicę nadania imienia Mieczysława Jopka SOSW w Dębnie. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy, rodzina patrona ośrodka oraz miejscowa społeczność.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Mnóstwo atrakcji przygotowali organizatorzy pikniku, jaki odbył się w 3. rocznicę nadania imienia Mieczysława Jopka SOSW w Dębnie. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy, rodzina patrona ośrodka oraz miejscowa społeczność. Piknik zaszczycili obecnością starosta Bogusław Włodarczyk wraz z małżonką Danutą, Krystyna Wieczorek - przewodnicząca Rady Miejskiej w Ożarowie, Krzysztof Mazurkiewcz, Jacek Dwojak, Alfred Skura, Mirosław Adamek -radni Rady Powiatu Opatowskiego, Paweł Rędziak - burmistrz Ożarowa.
Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej polowej odprawionej przez ks. Mirosława Frączka, proboszcza parafii w Lasocinie.
- Spotkaliśmy się, aby podziękować Bogu i przypomnieć postać doktora Mieczysława Jopka - Judyma naszych czasów- powiedział ks. M. Fraczek, rozpoczynając nabożeństwo.
Po nabożeństwie o patronie ośrodka w Dębnie mówił B. Włodarczyk.
- Doktor Jopek to był współczesny Judym. Nie było takiego dnia i takiej godziny, o której nie można by było do niego udać się po pomoc. W nocy o północy, niejednokrotnie przez zaspy śnieżne z torbą lekarską na ramieniu spieszył do chorych. Wysoko zawiesił poprzeczkę swoim następcom. Jego dzieło kontynuują żona i reszta rodziny. Placówka w Dębnie, mając tak zacnego patrona, musi podołać wysokim wymaganiom. Co roku będziemy się spotykać, aby wspominać patrona i poprzez zabawę odpocząć od trosk dnia codziennego- mówił Bogusław Włodarczyk, opatowski starosta, podkreślając radość z bardzo dobrej frekwencji.
O zmarłym zbyt wcześnie społeczniku w emocjonalnym wystąpieniu mówił jego kolega ze studiów, także lekarz K. Mazurkiewicz.
- Dziś oceniamy i doceniamy dorobek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dębnie- mówił w okolicznościowym przemówieniu Krzysztof Mazurkiewcz, lekarz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego.- Ośrodek jest oceniany bardzo wysoko. Placówka nosi imię mojego kolei ze studiów, pracy. Doktor Jopek to postać znana także w regionie, bo pracował też w Opatowie. To dzięki jego staraniom powstała stacja pogotowia ratunkowego w Ożarowie. Był inicjatorem wielu działań dla dobra lokalnej społeczności.
K. Mazurkiewicz podkreślił, że pamięć o doktorze będzie żywa, a SOSW w Dębnie zasługuje na tak zacnego patrona.
Były gorąco oklaskiwane występy artystyczne. Starosta opatowski ufundował darmowy wstęp na korzystanie z urządzeń do zabawy i przejażdżki bryczką. Nie zabrakło punktów z małą gastronomią. (JAZ)
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7075 razy,
ostatnio: 2020-01-26 11:02:00
Skomentuj artykuł:
Powrót