Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-08-16

Rowerami przez gminę Ćmielów

W ubiegłą sobotę odbył się III Rowerowy Rajd Brzóstowski, organizowany przez radnego miejskiego Piotra Małka we współpracy z Dariuszem Bańcerem, Grzegorzem Zielińskim i Rafałem Stanem. Trasę wiodącą przez urokliwe zakątki gminy Ćmielów pokonało 55 uczestników w wieku od 7 do 70 lat. Wśród nich byli goście z Austrii.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Rajd rozpoczął się o godz. 9 w Brzóstowej, a zakończył ok. godz. 18. Rowerzyści w tym czasie dotarli do miejsc, będących "perełkami" architektonicznymi naszej Małej Ojczyzny i miejsc pamięci narodowej. W Rudzie Kościelnej zwiedzili zabytkowy kościół i Dwór Amelii, w Stokach Dużych zapoznali się z pracą elektrowni wodnej, w Wiktorynie zatrzymali się przy kapliczce zygmuntowskiej, w Borii przy pomniku powstańców styczniowych, a w Glinianach podziwiali zabytkowy kościół i Chatę Tradycji.
Ciekawą historią odwiedzanych miejsc przybliżali charyzmatyczni przewodnicy turystyczni - Barbara Sęderowska i Jerzy Sykała.
Finał wyprawy nastąpił w Śródborzu, gdzie uczestników ugościła Dorota Stoltz - właścicielka Ośrodka Hipoterapii "Bolek i Lolek", udostępniając miejsce na odpoczynek i regenerację sił. Dzieci pod okiem animatorki kultury, wzięły udział w licznych grach i zabawach, zwieńczonych rozdaniem gadżetów rowerowych ufundowanych przez sklep rowerowy "Agat" w Ostrowcu.
Warto podkreślić, że organizatorzy w pełni profesjonalnie zadbali o bezpieczeństwo uczestników w razie nieszczęśliwego wypadku. Rajd był asekurowany przez ratownika medycznego, druhów strażaków z jednostek OSP Grójec i Buszkowice oraz samochody (dostawczy i osobowy). Każdy rowerzysta otrzymał kamizelkę odblaskową i wodę.
- Organizacja rajdu nie należy do najłatwiejszych, ale wzrastające z roku na rok zainteresowanie tego typu rekreacją jest dla nas dużym bodźcem do działania. Chcemy w ten sposób połączyć sport z poznawaniem najbliższych okolic, czasem mało znanych i niedocenianych, a przede wszystkim promować naszą piękną gminę i zintegrować pokolenia. Trasę dostosowujemy do możliwości fizycznych zarówno dzieci, jak i osób starszych - wyjaśnia radny Piotr Małek, dziękując wszystkim, którzy wzięli udział w rowerowej wyprawie oraz osobom, które ją wsparły.
Kolejna edycja już za rok!K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6424 razy,
ostatnio: 2019-12-12 13:41:20
Skomentuj artykuł:
Powrót