Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-08-21 09:35:01

Umowa podpisana. Będzie DPS w Opatowie

W budynku byłej pralni i kuchni opatowskiego szpitala będzie Dom Pomocy Społecznej. Umowę na wykonanie inwestycji podpisali Jarosław Basak, dyrektor DPS w Zochcinku i Cezary Luzak, właściciel firmy budowlanej "Karoceza" w obecności radnej Rady Powiatu Opatowskiego Anety Bławat.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W budynku byłej pralni i kuchni opatowskiego szpitala będzie Dom Pomocy Społecznej. Umowę na wykonanie inwestycji podpisali Jarosław Basak, dyrektor DPS w Zochcinku i Cezary Luzak, właściciel firmy budowlanej "Karoceza" w obecności radnej Rady Powiatu Opatowskiego Anety Bławat. Dom Pomocy Społecznej w Opatowie będzie filią DPS w Zochcinku.
- Podjęliśmy decyzję o finansowaniu budowy domu Pomocy Społecznej w Opatowie, bo jest zapotrzebowanie na miejsca w takich ośrodkach- mówi A. Bławat, radna Rady Powiatu Opatowskiego. - Będą nowe miejsca pracy oraz dodatkowe pieniądze, które wpłyną do budżetu wraz z pensjonariuszami spoza naszego powiatu.
W nowym ośrodku będą pokoje dwuosobowe z aneksem kuchennym i łazienką dla 70 osób na dwóch naziemnych kondygnacjach. W podpiwniczeniu będą m.in. pomieszczenia gospodarcze, sale do rehabilitacji, magazyny.
- Powiat opatowski nie stoi osobami chorymi i dlatego tak dużo inwestowane jest w domy pomocy czy warsztaty terapii- mówi Jarosław Basak, dyrektor DPS w Zochcinku.- Mieszkańcy powiatu stanowią kilkanaście procent wszystkich pensjonariuszy naszego DPS. Chętnych do zamieszkania w DPS w Zochcinku jest naprawdę dużo. Nasze atuty to położenie przy skrzyżowaniu dwóch "krajówek" (DK 9 i 74 przyp. red.), bliskość Gór Świętokrzyskich, doskonała baza z minizwierzyńcem, akwenami. Tu jest cisza, spokój. Do tego jakość i ilość terapii zajęciowych. To wszystko przyciąga. Opatów od Zochcinka dzieli niewielka odległość i to gwarantuje sukces inwestycji.
- Dołożymy wszelkich starań, aby inwestycję zakończyć przed terminem - powiedział Cezary Luzak, właściciel firmy budowlanej "Karoceza" z Konar. - Plac budowy przejmujemy 23 sierpnia. W tym roku wykonamy część budowlaną.
Inwestycja kosztować będzie prawie 3 mln zł. W placówce znajdzie zatrudnienie 35 osób. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na jesień przyszłego roku.(JAZ)

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6568 razy,
ostatnio: 2019-08-21 05:40:06

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 167       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij