Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2005-08-16 12:07:22

Nie ma chętnych na dwór

Czajęcice ponownie na sprzedaż 

Gmina Waśniów bezskutecznie, jak na razie, poszukuje chętnego na nabycie dworu w Czajęcicach wraz z okalającym go parkiem. Majątek rodziny Reklewskich po raz drugi został wystawiony na przetarg.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Po tym jak wojewoda świętokrzyski wydał odmowną decyzję zwrotu spadkobiercom majątku w Czajęcicach, gmina będąca jego właścicielem wystawiła go na sprzedaż. Wraz z dworkiem, gdzie swoją siedzibę miała rodzina Reklewskich, na przetarg został wystawiony zespół parkowy. W przeciwieństwie do zdewastowanego obiektu dworskiego, park jest zabytkiem i znajduje się w rejestrze zabytków województwa świętokrzyskiego.

- Niestety, nie zgłosiła się ani jedna osoba zainteresowana kupnem majątku. Naszym zdaniem, cena wywoławcza na dworek i park nie była zbyt wygórowana, bo wynosiła niewiele ponad 100 tysięcy złotych. Najprawdopodobniej osoby zamierzające kupić nieruchomość zniechęcił wymóg posiadania programu użytkowego dla parku, ustalony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach- wyjaśnił wójt Krzysztof Gajewski.

Gmina po raz drugi podjęła próbę sprzedaży majątku w Czajęcicach. Została obniżona cena do kwoty blisko 70 tysięcy złotych, a potencjalni kupcy mają czas na składanie ofert do 20 września.

Jeżeli nie powiedzie się kolejna próba znalezienia gospodarza dworu to za kilka lat może okazać się, że jedyną cenną i wartą uwagi rzeczą w Czajęcicach będą stare drzewa, bo po dworku zostaną tylko wspomnienia.

/G. Misiewicz/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 11270 razy,
ostatnio: 2019-07-17 23:36:10

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 236       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij