Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2005-08-16 12:11:03

Pracowite wakacje

Czegoś się nauczyli

Nauczyciele tzw. małych szkół i małych przedszkoli z całej Polski, uczestniczyli w ramach programu Leonardo da Vinci w szkoleniu w Holandii. Powiat ostrowiecki reprezentowała Jolanta Jeruzal, dyrektor szkoły podstawowej w Podgórzu.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Podczas tygodniowej wizyty w Holandii, 40- osobowa grupa polskich nauczycieli z małych szkół i przedszkoli, poznawała nowe metody pracy w placówkach prowadzonych przez stowarzyszenia rodziców, spełniających jednocześnie rolę ośrodków edukacyjnych i społecznych na wsiach.

- Poznawaliśmy rozwiązania wypracowane w ciągu 85 lat działania systemu edukacji opartego na zasadach konstruktywizmu- mówi Jolanta Jeruzal.- Polega to na wykorzystaniu różnorodności metod kształcenia, w szczególności takich, które stworzą warunki do działań własnych uczniów. Chodzi o zachęcanie ich do działań wspierających zainteresowania i potrzeby, a przez to kształtujących wiedzę.

Mimo różnic w systemach nauczania w Polsce i Holandii, wizyta u zachodnich kolegów pozwoliła polskim nauczycielom na poznanie nowych praktyk stosowanych w tamtejszych szkołach. Uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Fontys i treningach "Uczenie się we współpracy".

- Na pewno różnice programowe nie pozwolą nam przenieść tego w całości na własny grunt- mówi Jolanta Jeruzal.- Szkolenie pokazało nam jednak na czym naprawdę polega indywidualizacja pracy na lekcji i jaką rolę odgrywa praca w grupie.

Wakacyjny wyjazd stał się więc dla polskich pedagogów dobrą lekcją, z której skorzystać będą mogli już za kilka tygodni.

/A. Śledzińska/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 8140 razy,
ostatnio: 2019-07-17 23:36:14

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 240       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij