Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-11-25

Hojni rolnicy

      Mieszkańcy Kosowic jako pierwsi odpowiedzieli na apel dyrektora ostrowieckiego szpitala Józefa Grabowskiego, przeznaczając płody rolne.

      W związku ze zbliżającą się zimą dyr. Szpitala Powiatowego w Ostrowcu zwrócił się do mieszkańców gminy Bodzechów o wsparcie rzeczowe ostrowieckiej placówki. Jako pierwsi na apel odpowiedzieli mieszkańcy sołectwa Kosowice, ofiarując pomoc w postaci płodów rolnych. Rolnicy ofiarowali przeszło tonę ziemniaków, 50 kg kapusty i 10 kg innych warzyw. Za przykładem Kosowic poszli mieszkańcy innych sołectw, organizując zbiórkę żywności. Do tej pory udało się zebrać podobne ilości płodów rolnych w Podszkodziu, Gromadzicach, Świrnie, Dębowej Woli, Szwarszowicach, niektórzy rolnicy podarowali spore ilości mąki i fasoli. Wszystkie zebrane płody rolne zostały już dostarczone do szpitalnej kuchni.


    - Bardzo cieszy fakt, że nasi mieszkańcy tak szybko i hojnie odpowiedzieli na apel szpitala- skomentował wójt J. Murzyn. - Chciałbym szczególnie podziękować sołtysom, którzy mimo innych zajęć, bardzo zaangażowali się w zbiórkę.


      Także pozostałe sołectwa postanowiły zorganizować zbiórkę płodów rolnych i chociaż w ten sposób pomóc ostrowieckiemu szpitalowi.


      GM
/ Wiadomości Św./

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12372 razy,
ostatnio: 2019-11-15 09:27:27
Skomentuj artykuł:
Powrót