Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2002-11-25 10:58:00

Szkoły z klasą

      Osiem placówek z terenu powiatu ostrowieckiego, bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Szkoła z Klasą", zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą", portal Gazeta. pl i Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Łącznie, do konkursu zgłosiło się już ponad 4 tysiące polskich szkół.


      Gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ostrowcu Św. , PG w Szewnie oraz PG w Kunowie, szkoła podstawowa nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 1 w Ostrowcu Św. , PSP w Kunowie i PSP w Sarnówku, to placówki, których nauczyciele zdecydowali o przystąpieniu do konkursu "Szkoła z klasą". Do końca roku szkolnego, szkoły mają wypełnić sześć z 30 proponowanych zadań i zaprezentować je w Internecie. Te, których udział w akcji zakończy się sukcesem, otrzymają tytuł "Szkoły z klasą" i zostaną umieszczone w "Przewodniku po szkołach z klasą".


      Na samym początku akcji należało przeprowadzić anonimową ankietę "Jaka jest nasza szkoła". Badaniem objęci byli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Pomogła ona w wyborze zadań, zgodnie z zasadą, że warto poprawić to, co jest oceniane najgorzej. W każdej szkole, która przystąpiła do konkursu, utworzone zostały zespoły zadaniowe. Tworzący je nauczyciele, a w niektórych przypadkach także uczniowie i rodzice, odpowiadają za realizację jednego zadania i przygotowanie sprawozdania, które będzie podstawą do zaliczenia zadania. Pierwsze dwa należy przesłać do organizatorów do 15 grudnia tego roku, kolejne dwa do 15 marca 2003, a do 31 maja dwa ostatnie.


      - W naszej szkole wiele się dzieje, dlatego postanowiliśmy przystąpić do akcji i mamy nadzieję na uzyskanie certyfikatu "Szkoły z klasą"- mówi Lidia Mendyk, wicedyrektor PG 2 w Ostrowcu Św. - Pierwsze dwa zadania, które mamy wypełnić do 15 grudnia to "Praca dla innych" oraz "Czy na pewno oceniamy sprawiedliwie".


    Sześć zasad, jakimi powinna cechować się "Szkoła z klasą" to: dobrze uczy każdego ucznia, ocenia sprawiedliwie, uczy myśleć i zrozumieć świat, rozwija społecznie i uczy wrażliwości, pomaga uwierzyć w siebie i tworzy dobry klimat, przygotowuje do przyszłości.


    W ramach akcji, 31 maja 2003 ogłoszony zostanie Świętem Polskiej Szkoły. Wszystkie polskie szkoły, a zwłaszcza te uczestniczące w akcji, powinny tego dnia pokazać całej lokalnej społeczności swoje osiągnięcia, przygotować plakatowe prezentacje osiągnięć uczniów, wystawy plastyczne, występy szkolnych zespołów teatralnych czy muzycznych. Można to połączyć z realizacją zadania Szkolny Festiwal Nauki, z którego sprawozdanie wysłać można będzie do 10 czerwca.


      /GS/

/ Wiadomości Św./

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 13067 razy,
ostatnio: 2019-07-17 23:38:32

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 230       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij