Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2002-11-21 16:27:00

Teatr ekologiczny

      Jeszcze do piątku, do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie, placówki oświatowe mogą zgłaszać swój udział w VIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych o Tematyce Ekologicznej. Eliminacje rejonowe i wojewódzkie odbędą się w przyszłym roku.


      Przegląd organizowany między innymi przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach adresowany jest do szkół podstawowych i gimnazjów. Odbywać się będzie w kilku kategoriach wiekowych. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli muszą opracować scenariusz małego spektaklu teatralnego o tematyce ekologicznej, którego czas nie powinien przekraczać 10 minut.


      Celem przeglądu jest wykorzystanie małych form teatralnych w edukacji ekologicznej, uwrażliwienie uczniów na problemy ochrony środowiska, a tym samym rozbudzanie ich zainteresowań przyrodniczych, a także podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.


      - Chcemy sami zebrać zgłoszenia udziału w przeglądzie z poszczególnych szkół w gminie, aby wiedzieć, jakim będzie się cieszył zainteresowaniem - mówi Ewa Gaj, kierownik Biblioteki. - Jeśli chętnych będzie sporo, to postaramy się wcześniej zorganizować eliminacje gminne.


      Po zgłoszeniu, szkoły mają czas na przygotowanie scenariusza do 15 lutego przyszłego roku. Eliminacje rejonowe zaplanowane zostały na drugą połowę marca, eliminacje wojewódzkie na kwiecień, a koncert finałowy odbędzie się z okazji "Dni Ziemi" w sali widowiskowej WDK.


      Oceniana będzie między innymi oryginalność treści scenariusza, a także wykonanie programu teatralnego.


    mac


     

/ Wiadomości Św./

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 12065 razy,
ostatnio: 2019-07-17 23:38:34

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 218       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij