Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-11-21

Pomoc dla przedsiębiorcy

      Działające od ponad dwóch lat w Ożarowie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, przeciwdziała bezrobociu prowadząc szkolenia, doradztwo i udzielając pożyczek szczególnie osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą i przedsiębiorcom tworzącym nowe miejsca pracy.

    Celem Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Ożarowie jest przeciwdziałanie bezrobociu, stąd podstawową formę działalności stanowią pożyczki udzielane ludziom, przedsiębiorcom, którzy są w stanie zagwarantować utworzenie nowych miejsc pracy.


      -Jest kwota rzędu 20. 000 zł na jedno takie miejsce-mówi Rafał Oraniec, konsultant spółki. -Przy czym wymagane przez nas zabezpieczenia, oprocentowanie i stosowane procedury są znacznie korzystniejsze niż te, oferowane przez banki. W przypadku większych sum jesteśmy w stanie pośredniczyć między np. przedsiębiorcą a bankiem.


    Centrum prowadzi także bezpłatne doradztwo, szczególnie w przypadku osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Prowadzi także kursy komputerowe dla bezrobotnych, pracowników cementowni i administracji, oraz rolników.


      - Prócz korzyści płynących ze szkoleń udało się nam zapewnić kilkanaście miejsc pracy- kontynuuje R. Oraniec. -Na bieżąco pomagamy też w konkretnych sprawach, między innymi tym, którzy już prowadzą działalność gospodarczą, a chcą jej profil bądź zakres poszerzyć.


      W planach Centrum jest budowanie własnej bazy danych o przedsiębiorcach i kojarzenie partnerów lokalnych z partnerami spoza regionu.


      -Złożyliśmy także projekt do konkursu "Gminne Centrum Informacji" pilotowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej-mówi R. Oraniec. -Powstanie takiego centrum gwarantowałoby m. in. pomoc w wyszukiwaniu ofert pracy, bezpłatne udostępnianie sprzętu komputerowego połączonego w sieć i korzystanie z Internetu. Cały czas oferujemy swą pomoc zainteresowanym, niestety wciąż nie wszyscy o nas wiedzą. Zapraszam więc do współpracy wszystkie osoby zdecydowane uruchomić własną działalność, zapraszam przedsiębiorców z pomysłami.


      Centrum Wspierania Przedsiębiorczości "Ożarów" S. A. ma siedzibę w Urzędzie Miasta i Gminy w pokoju nr 18 i czynne jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7. 30 - 11. 30, środy 12. 30 - 16. 30. Telefon: 86-11-087.


    Mirosław Poświatowski


     
/ Wiadomości Św./

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15938 razy,
ostatnio: 2019-09-20 08:11:38
Skomentuj artykuł:
Powrót