Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-11-04

Szansa dla szkół

      Wszystkie szkoły z terenu gminy Bałtów, wyraziły chęć przystąpienia do programu "Szkoły dla ekorozwoju" i English Teaching, pilotowanych przez Stowarzyszenie "EGO".


      Przystąpienie do program daje każdej ze szkół możliwość pozyskania ośmiu tysięcy złotych.


    W tym celu odbyło się już drugie spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich palcówek oświaty, na którym Jarosław Kuba przedstawił główne zasady pisania audytu. Jego poprawna forma jest niezbędna do uzyskania pieniędzy na zaplanowane przez szkołę działania.


    Obecni na spotkaniu zwrócili uwagę na to, że należałoby zainicjować działania na rzecz praw dziecka. Dobrym początkiem takich działań będzie nawiązanie w niedalekiej przyszłości współpracy z Polska Fundacją Dzieci i Młodzieży, a już teraz swoją pomoc w organizowaniu spotkań z rodzicami i nauczycielami na temat ochrony praw dziecka zaoferowała Krystyna Bąk, pedagog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ostrowcu.


      Z dużym zainteresowaniem spotkała się propozycja Klubów Języka Angielskiego.


    - Realizacja programu English Teaching trwałaby 7 miesięcy. Polegałaby na cyklicznych w zajęciach, dwu-, trzygodzinnych tygodniu. Dla najmłodszych klas nauka angielskiego mogłaby być prowadzona aktywnymi metodami warsztatowymi- wyjaśnił Jarosław Kuba. - Według zasad programu, co dwa miesiące powinny odbywać się spotkania klubów z poszczególnych szkół, podczas których będzie oceniana praca, a prowadzący program wymienią doświadczenia.


    Realizacja programu English Teaching, zaplanowana jest na początek grudnia i zgodnie z deklaracją wszystkie szkoły w gminie Bałtów zainteresowane są jego realizacją.


      GM


     
/ Wiadomości Św./

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13252 razy,
ostatnio: 2019-09-18 12:07:51
Skomentuj artykuł:
Powrót