Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2002-11-04 15:12:00

Szansa dla szkół

      Wszystkie szkoły z terenu gminy Bałtów, wyraziły chęć przystąpienia do programu "Szkoły dla ekorozwoju" i English Teaching, pilotowanych przez Stowarzyszenie "EGO".


      Przystąpienie do program daje każdej ze szkół możliwość pozyskania ośmiu tysięcy złotych.


    W tym celu odbyło się już drugie spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich palcówek oświaty, na którym Jarosław Kuba przedstawił główne zasady pisania audytu. Jego poprawna forma jest niezbędna do uzyskania pieniędzy na zaplanowane przez szkołę działania.


    Obecni na spotkaniu zwrócili uwagę na to, że należałoby zainicjować działania na rzecz praw dziecka. Dobrym początkiem takich działań będzie nawiązanie w niedalekiej przyszłości współpracy z Polska Fundacją Dzieci i Młodzieży, a już teraz swoją pomoc w organizowaniu spotkań z rodzicami i nauczycielami na temat ochrony praw dziecka zaoferowała Krystyna Bąk, pedagog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ostrowcu.


      Z dużym zainteresowaniem spotkała się propozycja Klubów Języka Angielskiego.


    - Realizacja programu English Teaching trwałaby 7 miesięcy. Polegałaby na cyklicznych w zajęciach, dwu-, trzygodzinnych tygodniu. Dla najmłodszych klas nauka angielskiego mogłaby być prowadzona aktywnymi metodami warsztatowymi- wyjaśnił Jarosław Kuba. - Według zasad programu, co dwa miesiące powinny odbywać się spotkania klubów z poszczególnych szkół, podczas których będzie oceniana praca, a prowadzący program wymienią doświadczenia.


    Realizacja programu English Teaching, zaplanowana jest na początek grudnia i zgodnie z deklaracją wszystkie szkoły w gminie Bałtów zainteresowane są jego realizacją.


      GM


     

/ Wiadomości Św./

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 12792 razy,
ostatnio: 2019-06-24 16:20:05

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 238       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij