Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2017-09-18 20:35:01

Mieszkańcy Ruszkowca mają świetlicę

Mieszkańcy Ruszkowca po wielu latach starań wreszcie mają swoje wymarzone miejsce do spotkań. Zmodernizowany budynek świetlicy wiejskiej został uroczyście oddany do użytku w ubiegłą sobotę.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Uroczystości w Ruszkowcu rozpoczęły się od polowej mszy świętej. Po nabożeństwie odbył się piknik, w trakcie którego oddano do użytku świetlicę. Bogusława Kania, prezes Stowarzyszenia "Rozwijamy Ruszkowiec", sołtys Ruszkowca mówiła, że przez 20 lat spotkania musiała organizować w prywatnych domach.
- Wszyscy pamiętamy budynek na sąsiedniej działce, który służył jako miejsce spotkań w naszej miejscowości. To miejsce przywołuje na pewno wiele wspomnień. Po jego rozbiórce nie mieliśmy długo świetlicy. Mieszkańcy wskazywali na bardzo silną potrzebę utworzenia świetlicy - mówi Bogusława Kania.
W październiku 2015 roku na jednym ze spotkań lokalni działacze podjęli inicjatywę założenia stowarzyszenia "Rozwijamy Ruszkowiec". W grudniu ubiegłego roku stowarzyszenie przejęło od gminy budynek, w którym jest świetlica.
Modernizacja budynku została wykonana w ramach projektu "Przebudowa pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Ruszkowcu w celu stworzenia miejsca integracji społecznej oraz poprawy infrastruktury około turystycznej i rekreacyjnej", dofinansowanego w ramach PROW na lata 2016 - 2020, za pośrednictwem LGD "Powiatu Opatowskiego".
W uroczystym oddaniu świetlicy uczestniczyły oprócz lokalnej społeczności władze gminy i powiatu.
Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk wspólnie z radną Rady Powiatu Anetą Bławat zgodnie podkreślili, że rozwój małych miejscowości prowadzi do rozwoju powiatu, a co za tym idzie - wzrostu gospodarczego i turystycznego.
- Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w tak ważnym dla was momencie. Cieszę się, że takie inicjatywy jak ta są realizowane. Rozwój jednej miejscowości przyczynia się do rozwoju całego naszego powiatu - mówił starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.
Z gratulacjami dla inicjatorów powstania świetlicy pośpieszył również dyrektor LGD Władysław Duda. - To bardzo ważne wydarzenie dla waszej miejscowości. Gratuluję zaangażowania w realizację tego dużego przedsięwzięcia. Fundusze oczywiście są ważne, ale najważniejsi są ludzie, którzy podejmują wszelkie inicjatywy dla swojej małej ojczyzny - mówił dyrektor LGD "Powiatu Opatowskiego".
Uroczystość uświetniły występy artystyczne zespołu CREATIVE, X-Dance oraz podopiecznych B-OKS w Sadowiu. Na scenie pojawił się również teatr muzyczny ARS działający przy Stowarzyszeniu Nasze Kobylany.
Organizatorzy zapewnili również pyszny poczęstunek i atrakcje dla najmłodszych. Imprezę zwieńczyła zabawa taneczna. Katarzyna Kaszluga

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 5036 razy,
ostatnio: 2019-05-21 16:09:51

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 133       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij