Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-06-22 11:50:00

Kunów wygrał proces

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      W miniony czwartek zakończyła się rozprawa przed Sądem Gospodarczym w Kielcach pomiędzy firmą kielecką, która wygrała przetarg na budowę osiedla dla powodzian i Gminą Kunów. Firma budowlana zaskarżyła gminę o odszkodowanie z powodu zerwania umowy (w umowie było stosowne zastrzeżenie).


    -Firma ta, wbrew woli gminy, wprowadziła na plac budowy podwykonawcę, który nie był w stanie uporać się z wykonaniem osiedla w terminie -mówi burmistrz Andrzej Jabłoński. -Kiedy opóźnienia stały się bardzo wyraźne gmina odstąpiła od umowy. Wyszliśmy z założenia, iż dbałość o rzetelne wydatkowanie pieniędzy publicznych jest ważniejsza od groźby ewentualnego odszkodowania.


    Zresztą my również wystąpiliśmy o odszkodowanie wobec nierzetelnego wykonawcy.


    Proces trwał przeszło rok. Mam dziś satysfakcję, że Sąd Gospodarczy przyznał rację gminie. Firma, która próbowała uzyskać odszkodowanie od gminy sama musi zapłacić koszty procesu, a gminie wypłacić odszkodowanie w kwocie 50.000 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wspieranie prac interwencyjnych i robót publicznych na terenie gminy Kunów.


(ż)

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 28605 razy,
ostatnio: 2019-08-21 18:38:16

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 152       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij