Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2003-08-27 18:58:00

Kunowski boom inwestycyjny

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      W miniony piątek obradowała Rada Miejska Kunowa. Sesja rozpoczęła się od uczczenia chwilą ciszy zmarłego Mariana Gaja, długoletniego działacza samorządowego - sołtysa wsi Bukowie.


    W części sprawozdawczej radni wysłuchali relacji z wykonania budżetu gminy za pierwsze półrocze. Zanosi się na to, że rok 2003 będzie rekordowym pod względem rozwojowym gminy. Wydatki inwestycyjne wynosić będą aż 6 mln złotych, co stanowić ma 36% ogólnych wydatków budżetowych. Środki własne, zapisane w budżecie na rozwój gminy, umożliwiły pozyskanie z preakcesyjnych funduszów pomocowych kwotę 2, 8 mln zł.


    Radni podzielili opinię RIO, iż realizacja kunowskiego budżetu jest dynamiczna i prawidłowa.


    Radny Wł. Ćwiek, przewodniczący komisji oświaty zrelacjonował przygotowanie placówek oświatowych do nowego roku szkolnego. Największym zadaniem jest bez wątpienia zakończenie adaptacji biurowca na potrzeby kunowskiego Gimnazjum. Przebiega ono bez zagrożeń. W kunowskiej oświacie o 4 osoby zmniejszyła się liczba nauczycieli. Nowych przyjęć nie będzie.


    Kolejne sprawozdanie złożył dr Rusak, dyrektor PZOZ. Dotyczyło ono kosztów funkcjonowania kunowskiego Ośrodka Zdrowia. Wyniosły one w roku ubiegłym 1012 tys złotych i były wyższe od planowanych o około 3%. Strata wyniosła 16 tysięcy złotych, ale zrównoważyły ją odpisy amortyzacyjne - nie uwzględnione w tym rachunku - w kwocie ponad 29000 złotych, de facto więc wynik finansowy jest dodatni. Ośrodek Zdrowia w Kunowie nie utracił ani prez chwilę płynności finansowej.


    W części prawodawczej radni wprowadzili zmianę w zapisie uchwały Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych polegającą na przeznaczeniu pieniędzy z koncesji za sprzedaż alkoholu na utworzenie izby, w której mogłyby z pomocy terapeutów korzystać żony alkoholików. W kolejnej uchwale przegłosowano, iż oceny kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego i Sądu Pracy w Ostrowcu dokonywać bedzie komisja samorządowa. W Kunowie jest 41 osób zainteresowanych piastowaniem funkcji ławników. Inna uchwała wprowadziła odpłatność administracyjną za wypisy i wyrysy z planu zagospodarowania przestrzennego. Za dokonanie wypisu opłata wynosi 45 złotych, zaś za wyrys, który zastępuje "warunki zabudowy" - 85 złotych. W pozostałych uchwałach dokonano zmian budżetowych i wyrażono zgodę na sprzedaż działek budowlanych oraz zakup działki pod budowę drogi.


    (ż)

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 26555 razy,
ostatnio: 2019-08-21 18:38:22

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 158       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij