Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2003-11-02 18:32:00

Radni się szkolili

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Bałtów. Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Bałtowa w ramach programu "Obywatele i samorząd lokalny" w projekcie "Dobra współpraca dziś popłaca" finansowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności dla radnych z gminy Bałtów, zorganizowane zostały dwudniowe warsztaty szkoleniowe, w których uczestniczyło 15 radnych i pracowników gminy.


    Celem warsztatów było zapoznanie radnych z praktycznymi aspektami ubiegania się o środki pomocowe z procedurą planowania finansowego, ukazanie relacji między inwestycjami twardymi i miękkimi, pokazanie jak umiejscowić podejmowane działania w strategii rozwoju i lokalnych programach samorządowych, jak efektywnie gospodarować mieniem gminy, projektować wymianę międzynarodową, aktywizować grupy producenckie i gospodarstwa agroturystyczne, wykorzystanie programów komputerowych w działalności wytwórczo-produkcyjnej. Szkolenie objęło elementy znowelizowanej Wspólnej Polityki Rolnej i założenia Strategii e-Polska przyjętej przez Rząd, nakładającej na gminy pewne obowiązki, które muszą być zrealizowane do końca bieżącego roku.


    Radni przyznali, że w wielu sprawach nie mieli dotąd pojęcia i to szkolenie otworzyło im oczy na możliwości, o których nawet nie wiedzieli.


    k

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 29993 razy,
ostatnio: 2019-08-20 18:03:42

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 175       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij